Niemcy – dłuższy czas na składanie wniosków

Już po raz drugi niemieckie władze przedłużyły okres na składanie wniosków o licencje na oferowanie gier online. Operatorzy mają teraz czas do 21. stycznia 2013 roku, aby złożyć wszystkie wymagane dokumenty.

 

 

Poprzedni termin upływał 20. grudnia, został jednak wydłużony ze względu na wniosek urzędników z landu Hesja. Argumentują oni, że potrzebują więcej czasu na przetworzenie napływających wniosków oraz udzielenie odpowiedzi na różne pytania.

W sumie niemieckie władze zamierzają przyznać 20 licencji na oferowanie zakładów sportowych na terenie kraju. Podmioty, które ubiegają się o takie licencje, muszą zaprzestać prowadzenia jakiejkolwiek innej działalności w zakresie gier online na terenie Niemiec (np. pokera, hazardu). Taki zakaz jest powodem tego, że do tej pory wpłynęły tylko dwa wnioski licencyjne. Są to myBet oraz Bwin.party. Co ciekawe, Bwin.party zdecydowała, że nie zaprzestanie oferowania pokera i gier hazardowych w Niemczech. Firma twierdzi, że taki zapis w niemieckiej ustawie hazardowej jest niezgodny z prawem unijnym.

czytaj dalej na wolnypoker.org

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.