Niemieckie organizacje branżowe krytykują nowe przepisy hazardowe

maszyny

Stowarzyszenia Die Deutsche Automatenwirtschaft eV (DAW) i Automaten-Verband Rheinland-Pfalz eV (AVRP) skrytykowały poprawkę do ustawy o grach Rheinland-Pfalz’s Gaming Act (LGlüG), która, jak twierdzą, może zdewastować przemysł automatów do gier w Nadrenii-Palatynacie i doprowadzić do zamknięcia ponad 50 procent miejsc na automatach do gier.

Zmiana legislacyjna rozważana przez krajowy Landtag zakazałaby umieszczania salonów hazardowych w promieniu 500 m od szkoły lub młodzieżowego centrum kultury.

DAW i AVRP, reprezentujące odpowiednio sektor prywatny i państwowy związany z organizacją gier na automatach, twierdzą, że oznacza to, że ponad połowa licencjonowanych obiektów musiałaby zamknąć swoje podwoje.

Organizacje twierdzą, że doprowadzi to do znaczących zwolnień w sektorze zatrudniającym 4000 osób w Nadrenii-Palatynacie.

Obecny projekt ustawy niszczy legalną ofertę automatów w Nadrenii-Palatynacie, ponieważ oznacza koniec dla ponad połowy wszystkich licencjonowanych przez państwo salonów gier hazardowych. Setki rodzinnych firm sprzedających stanie przed groźbą zamknięcia swojej firmy, a 2500 osób w Nadrenii-Palatynacie straci pracę – powiedział rzecznik DAW Georg Stecker.

Stecker argumentował, że nie ma wystarczających dowodów, aby sugerować, że zasady dotyczące odległości chronią nieletnich.

Przewodniczący AVRP, Wolfgang Götz, również skrytykował projekt ustawy, przeciwstawiając ten krok zbliżającej się legalizacji gier hazardowych w Niemczech.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *