Operatorzy gier hazardowych mogą organizować dwa wydarzenia sportowe rocznie

Makau

Samorząd chce ożywić gospodarkę w Makau, organizując co miesiąc w 2021 roku co najmniej jedno duże wydarzenie sportowe.

Dyrektor generalny Makau – Ho Iat Seng ogłosił, że każdy z sześciu dużych operatorów gier hazardowych w mieście będzie mógł organizować lub sponsorować dwa duże turnieje lub zawody sportowe w ciągu roku. Sport został uznany za klucz do dywersyfikacji gospodarki Makau, a rząd chce, aby miasto było gospodarzem co najmniej jednego dużego wydarzenia sportowego miesięcznie.

Ho Iat Seng powiedział w odpowiedzi prawodawcy Ma Chi Senga, że ma propozycję osiągnięcia tego celu i zasugerował, że osiągnięto porozumienie z sześcioma największymi operatorami gier hazardowych w mieście, podał Macau Daily Times.

Rozmawialiśmy z koncesjonariuszami gier, aby zorganizować po dwa takie wydarzenia dla każdego. Oznacza to 12 wydarzeń rocznie, które nie będą odbywały się równolegle, ale wstępnie raz w miesiącu. Operatorzy gier hazardowych zareagowali pozytywnie i od końca tego roku organizujemy już pewne wydarzenia, takie jak maraton i mistrzostwa świata w tenisie stołowym – powiedział Ho Iat Seng.

Wniosek zawiera listę potencjalnych wydarzeń, które Sekretarz ds. Społecznych i Kultury Elsie Ao Ieong U już przeprowadził.

Władze uznają, że w obecnym kontekście trudno przewidzieć, czy w tego typu wydarzeniach będą mogli uczestniczyć międzynarodowi gracze i turyści. Makau odwołało część tegorocznych zawodów z powodu braku międzynarodowych zawodników. Organizacja takich wydarzeń ma na celu ożywienie gospodarki Makau, która w tym roku ma stracić 60,9% PKB.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *