Początek e-wizy do Macau i program wycieczek zorganizowanych

Władza Macau od 1 listopada zezwoliła na e-wizy i wycieczki zorganizowane dla odwiedzających, po ogłoszeniu tego we wrześniu w ramach planu naprawczego Covid-19.

Inicjatywa została ogłoszona przez Ho Iat-Seng, dyrektora naczelnego Makau, w ramach złagodzenia środków Covid-19. W tamtym czasie Ho przewidywał, że w rezultacie liczba odwiedzających z Chin dziennie może wzrosnąć do 40 000.

Od dziś inteligentne kioski wizowe obecne na wszystkich granicach Makau będą oferować aplikacje e-wizowe, umożliwiając mieszkańcom Chin kontynentalnych podróżowanie do specjalnego regionu administracyjnego bez dodatkowych formalności.

Rząd Makau powiedział, że ma nadzieję, że zwiększony ruch turystyczny otworzy możliwości dla większej liczby wydarzeń handlowych i ożywienia gospodarczego w Makau, które mocno ucierpiało z powodu ograniczeń w podróżowaniu. Dalsze ułatwienia zawarte w tej inicjatywie to wsparcie dla infrastruktury, biznesu i dywersyfikacji strat spowodowanych pandemią.

Dalsza niepewność

E-wizy pojawiają się w czasie dalszej niepewności dla gospodarki i zdrowia publicznego Makau. 30 października władze w Makau nałożyły blokadę na MGM Cotai po tym, jak odkryto tam niewielką liczbę przypadków Covid-19 – po tym, jak w ciągu trzech miesięcy nie wykryto żadnych przypadków w regionie.
Personel i goście na miejscu zostali zobowiązani do pozostania tam do dziś. Ale dopóki takie przypadki nie zostaną zlikwidowane, wszyscy mieszkańcy Makau muszą codziennie zdawać test na Covid-19.

Makau jest obecnie w trakcie przetargu publicznego, w ramach którego siedmiu operatorów walczy o sześć koncesji na działalność w Makau.

Polityka e-visa ma pewną opcję, dzięki której nowe wizy mogą zostać zatrzymane w przypadku rozwinięcia się nowej epidemii, co oznacza, że ​​polityka ułatwień w podróżowaniu do Macau może się zakończyć, jeśli obecny poziom zachorowań wzrośnie.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.