Policjanci aresztowani podczas nalotów na 12 nielegalnych kasyn

Kosowo

Według doniesień co najmniej dziesięciu policjantów zostało aresztowanych w ramach operacji zamknięcia 12 obiektów hazardowych w Kosowie.

Władze podają, że 35 osób, w tym co najmniej 10 funkcjonariuszy policji, zostało aresztowanych podczas ogromnej operacji mającej na celu zamknięcie nielegalnych kasyn w dystrykcie Gjilan w pobliżu granicy Kosowa z Serbią.

Setki funkcjonariuszy wzięło udział w nalotach na 12 kasyn we wschodnim dystrykcie, likwidując ich działalność i zajmując automaty do gier.

Koncentrująca się na wiosce Karaczewo operacja jest największą tego typu operacją, przeprowadzoną w Kosowie wieńczącą trwające rok śledztwo.

Jetish Maloku, główny prokurator w Gjilan, powiedział, że 35 osób zostało aresztowanych pod zarzutem nielegalnego hazardu, prostytucji i handlu ludźmi, bronią i narkotykami.

Wśród zatrzymanych było co najmniej 10 funkcjonariuszy policji granicznej, którzy rzekomo ułatwiali nielegalny handel między Kosowem a Serbią.

Kosowo uchwaliło w marcu 2019 r. ustawę zakazującą wszelkich form hazardu przez dziesięć lat ze względu na powiązania branży z przestępczością zorganizowaną.

Nastąpiło to po tym, jak dwóch pracowników różnych kasyn zostało zamordowanych w ciągu kilku dni. W związku z jednym z zabójstw został zatrzymany policjant.

Ówczesny premier Kosowa Ramush Haradinaj powiedział wówczas, że środek ten ma na celu „wzmocnienie bezpieczeństwa publicznego”.

Ponieważ zakaz wszedł w życie w zeszłym roku, policja zamknęła prawie 500 witryn hazardowych w całym kraju, które ogłosiło niepodległość od Serbii w 2008 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *