Policjanci i celnicy uderzyli w nielegalny hazard

automaty do gier

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z raciborskiej komendy wraz z funkcjonariuszami Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego Delegatura w Rybniku wczoraj skontrolowali kilka salonów gier na terenie Raciborza, pod kątem m. in. ujawnienia nielegalnie funkcjonujących automatów do gier hazardowych.

W jednym z kontrolowanych punktów przy ulicy Ocickiej w Raciborzu ujawniono trzy automaty do gier hazardowych, które funkcjonowały wbrew przepisom Ustawy o Grach Hazardowych, Ustawy Kodeks Karno-Skarbowy.

Wspólne działania policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą z Raciborza oraz funkcjonariuszy Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego Delegatura w Rybniku były ukierunkowane na zwalczanie nielegalnej działalności hazardowej. Podczas działań stróże prawa skontrolowali lokale, w których znajdowały się automaty do gier.

Mundurowi sprawdzali ich pochodzenie i legalność oraz posiadane zezwolenia. W jednym z punktów w Raciborzu przy ulicy Ocickiej w trakcie kontroli przeprowadzono gry kontrolne, w trakcie których niezbicie wykazano, że w lokalu odbywają się nielegalne gry hazardowe.

Zabezpieczono w sumie trzy nielegalne urządzenia. Każdy z automatów został sprawdzony i przewieziony do magazynu Krajowej Administracji Skarbowej Organizatorom procederu grozi kara do lat 3 więzienia oraz wysokie kary pieniężne.

Źródło: KPP w Raciborzu

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.