Policjanci z Makowa przejęli nielegalne automaty do gier

Policjanci z Makowa interweniowali po zgłoszeniu, że w jednej z kamienic awanturuje się mężczyzna. Jak się okazało na miejscu, w budynku zorganizowany był nielegalny salon gier hazardowych, w którym policjanci zabezpieczyli 6 automatów.

Jak poinformowała w poniedziałek mazowiecka policja, 15 września w nocy makowscy policjanci interweniowali w sprawie zakłócania spokoju w jednej z kamienic na ul. Kilińskiego w Makowie Mazowieckim. Na miejscu nie było już awanturującego się mężczyzny, jednak policjantów zainteresowało to co znajdowało się w budynku kamienicy. Okazało się, że jest tam nielegalny punkt gier hazardowych.

Policjanci zabezpieczyli 6 automatów do gier oraz 14 tys. zł gotówki. Maszyny trafiły do depozytu funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

Jak przypomina policja, zgodnie z przepisami ustawy o grach hazardowych organizowanie gier poza kasynami jest zabronione. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wys. 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych.

Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.