Policjanci zabezpieczyli 13 automatów do gier hazardowych

Ostatnia aktualizacja: 17 kwietnia 2020

Policjanci malborskiej komendy wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Gdyni przeprowadzili działania, których celem jest zwalczanie nielegalnego procederu gier na automatach bez wymaganego zezwolenia.

W efekcie działań przeprowadzonych w dwóch salonach gier w Malborku celnicy zabezpieczyli 13 automatów. Policjanci zapowiadają dalsze kontrole salonów gier i lokali rozrywkowych na terenie powiatu malborskiego.

Przedwczoraj w godzinach popołudniowych policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Wydziału Kryminalnego malborskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Gdyni przeprowadzili na terenie powiatu malborskiego działania ukierunkowane na kontrole lokali, w których bez zezwolenia udostępnia się automaty do gier hazardowych. W trakcie działań sprawdzono dwa salony gier na terenie miasta, gdzie policjanci wraz z celnikami zabezpieczyli aż 13 automatów do gier hazardowych.

Wszystkie nielegalne maszyny zostały zabezpieczone przez służbę celną do celów procesowych i będą stanowić dowód w prowadzonym postępowaniu. Zgodnie z Ustawą o Grach Hazardowych za prowadzenie bez zezwolenia gier na automatach grozi wysoka kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3.

Policjanci zapowiadają dalsze kontrole mające na celu zwalczanie na terenie całego powiatu przestępczości związanej z nielegalnym hazardem w lokalach usługowych.

Źródło: KPP w Malborku

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL