Pomyłka telewizji pozbawiła graczy fortuny

Gry
Marek 16/08/2012

Ostatnia aktualizacja: 16 sierpnia 2012

Dwaj Portugalczycy: 58-letni właściciel baru z miasteczka Lourinha oraz 38-letni mieszkaniec Trofy zostali milionerami na kilka minut. Fortuny pozbawiła ich telewizyjna pomyłka, która nastąpiła podczas losowania loterii Euromilhoes.

Według pierwszego nadanego przez stację TVI losowania loterii Antonio Simao prawidłowo skreślił wszystkie liczby. – Po zapisaniu wylosowanych numerów okazało się, że idealnie pasują one do moich skreśleń. Skakałem z radości po uświadomieniu sobie, że wygrałem prawie 200 mln euro – wspomina portugalski gracz.

Radość zwycięzcy nie trwała jednak długo. Po kilku minutach TVI poinformowała, że przez pomyłkę zaprezentowała archiwalne nagranie. Niebawem nadano aktualne losowanie, w którym wylosowane liczby różniły się od wyniku przedstawionego wcześniej.

– Skontaktowałem się z organizatorem konkursu, który poinformował mnie, że nastąpiła telewizyjna pomyłka i nie mam prawa do nagrody. To był jeden z najgorszych dni w moim życiu. Czułem ból w klatce piersiowej. Nie mogłem powstrzymać się od łez. Zrozumiałem, że jestem najbardziej pechowym człowiekiem świata – powiedział mieszkaniec Lourinhi.

Co gorsza, wygrana przeszła właścicielowi baru koło nosa nie po raz pierwszy. „Przed kilkoma laty wytypowałem poprawnie rezultat Euromilhoes. Niestety, majątek nie trafił do mnie, gdyż nie udało mi się na czas dostarczyć skreśleń do kolektury. Do dzisiaj przechowuję w domu tamten kupon” – wyznał pechowy gracz.

O braku szczęścia może też mówić 38-letni mieszkaniec Trofy. Wytypowane przez niego liczby również zgadzały się z pierwszym wyemitowanym w telewizji, omyłkowym losowaniem. Niedoszły zwycięzca zapowiedział złożenie pozwu do sądu przeciwko stacji TVI.

Władze stacji uruchomiły już wewnętrzne dochodzenie w sprawie pomyłki. – Sprawdzamy wnikliwie, jak mogło dojść do zamiany nagrań. Winni zaniedbania zostaną ukarani – zapewniło w komunikacie kierownictwo TVI.

PAP

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

D.

16/08/2012

He... Jesli tam losowania nie sa emitowane LIVE tylko z odtworzenia, znaczy to, ze zostaly nagrane wczesniej. Czyli ze istnieja osoby, ktore znaja wylosowane numerki jeszcze przed godzina losowania w TV. Heh, na moje oko taka sytuacja daje pewne mozliwosci kreacji rzeczywistosci, co nie? :)

jan bez ziemi

16/08/2012

też coś.. u nas przed losowaniem transmitowanym w telewizji odbywa się losowanie próbne... Tak więc na przykład wszystkie systemy i obliczanie częstotliwości wypadania numerków można sobie wsadzić. jednym słowem - maszyna losująca losowała dwa razy częściej niż wam się wydawało..
E-PLAY.PL