Prawne wyzwania związane z przedłużaniem licencji we Włoszech

ADM

ADM, włoska izba celna i monopolistyczna, może stanąć przed wyzwaniami prawnymi ze strony międzynarodowych operatorów gier hazardowych, jeśli rząd nie zapewni gwarancji przedłużenia licencji.

Włoski Senat odmówił rozpatrzenia dwóch apeli o przedłużenie koncesji na zakłady online, kasyna i bingo o 18 miesięcy do grudnia 2022 r., wywołując niepewność u około 30 operatorów gier internetowych, których licencje mają wygasnąć do końca roku. Sądy administracyjne w Lacjum uwzględniły już sprawy sądowe wniesione przeciwko ADM przez SportPesa, Betway i Nexigames.

Sądy orzekły, że operatorzy zachowają swoje koncesje do daty przesłuchania publicznego, które zostało wyznaczone na 4 listopada. Reprezentując SportPesa, kancelaria Tonucci & Partners złożyła pozew przeciwko ADM w celu zapobieżenia cofnięciu przez izbę celną licencji operatora, która wygasa z końcem bieżącego miesiąca.

SportPesa jest jednym z najnowszych operatorów na rynku, który uzyskał licencję na zakłady sportowe w 2017 roku po nabyciu udziałów we włoskim wydawcy wiadomości RS Italia, oddziale RCS Gaming.

Rząd Włoch stoi również w obliczu wezwań do wyjaśnienia zakresu nowego tymczasowego podatku obrotowego od zakładów sportowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *