Prawnik o wyroku ETS

Ostatnia aktualizacja: 24 lipca 2012

Rzeczpospolita: Jeżeli przepisy krajowe nie zostały notyfikowane, nie można ich egzekwować ani powoływać w postępowaniu sądowym – przypomina adwokat Tomasz Tadeusz Koncewicz.

Wyrok Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (ETS) w sprawie braku notyfikacji polskiej regulacji hazardowej warto oceniać przez pryzmat prawa oraz jego orzeczniczego rozumienia i tylko w tym świetle przewidywać jego konsekwencje. Ten apel jest konieczny, ponieważ już dzień po orzeczeniu politycy zdążyli potwierdzić, że nie do końca rozumieją, dlaczego zapadł właśnie taki wyrok, co on oznacza, jakie mogą być jego konsekwencje, a przede wszystkim, jak nie należy postępować w przyszłości.

Na szczęście jedną z właściwości prawa europejskiego jest bezwzględne obnażanie intelektualnej niekompetencji. Ze swoją wewnętrzną logiką, dyrektywami interpretacji i metodami rozumowania jest ono w stanie zachować względną autonomię wobec nieracjonalnego świata polityki i przypominać, że polityk nie może wszystkiego i są granice, których przekroczenie spotka się z reakcją korygującą.

czytaj dalej na prawo.rp.pl

O Autorze

1 odpowiedź do “Prawnik o wyroku ETS

  1. więc ci co dostali 12 tysiaków mogą się upomnieć o zwrot????????????? Jacek 3maj się!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL