Prokurator Generalny chce odzyskać 511 milionów od organizatora hazardu

Gry hazardowe
Bartosz 17/02/2016

Ostatnia aktualizacja: 17 lutego 2016

Siergiej Woroblew zastępca Prokuratora Generalnego Rosji złożył w sądzie rejonowym dla Rostowa nad Donem pozew o uzyskanie ponad 511 milionów rubli od Igora Talagajewa – organizatora nielegalnych gier hazardowych.

„Złożenie pozwu jest podyktowane wyrokiem, którym Igor Talagajew został uznany winnym przestępstwa popełnionego zgodnie z punktem „a” części 2 artykułu 171.2 kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej („Zakazana jest organizacja i prowadzenie gier hazardowych z wykorzystaniem urządzeń do gier poza strefami gier, z pomocą sieci telekomunikacyjno-informatycznych, w tym sieci Internet a także środków komunikacji uzyskując dochód w dużej wysokości”)” – podano w komunikacie prasowym Prokuratora Generalnego.

Talagajew został skazany na 3 lata i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Sąd ustalił iż od września 2011 do lutego 2013 na terytorium Południowego Okręgu Federalnego Talagajew będąc prezesem spółki „Bingo-Boom” pod pozorem urządzania pozarządowej ogólnokrajowej loterii prowadził nielegalną działalność hazardową. W wyniku tych działań uzyskał dochód przekraczający 511 milionów rubli.

Prokuratura uważa, że po uprawomocnieniu się wyroku należy unieważnić wszelkie nielegalne transakcje, które udowodniono Talagajewowi a cały uzyskany z nich dochód powinien trafić do budżetu Federacji Rosyjskiej.

Źródło: lenta.ru

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL