Apple i Google proponują bukmacherom, nie przyjmowanie kart kredytowych

Gry hazardowe
Iwo 28/02/2022

Ostatnia aktualizacja: 28 lutego 2022

Na początku 2022 roku największe na świecie korporacje Apple i Google zaproponowały znaczącym irlandzkim bukmacherom sposób na ochronę obywateli przed uzależnieniem od hazardu. Firmy te proponują zakazać bukmacherom przyjmowania kart kredytowych do dokonywania wpłat.

Wszystkie zakłady bukmacherskie w Irlandii, z wyjątkiem jednego, poparły tę inicjatywę. Wydarzenia te mają miejsce w momencie, gdy wiodące organizacje antyhazardowe w kraju wezwały rząd do podjęcia ostrzejszych środków przeciwko kasynom internetowym i zakładom bukmacherskim. Irlandzki dziennik Irish Independent ujawnił, że wiele aplikacji do obstawiania zakładów sportowych firm Apple i Google bez problemu przyjmuje depozyty kartami kredytowymi. Sami operatorzy motywują to faktem, że mimo wewnętrznych zakazów używania kart kredytowych nie mogą wpływać na decyzje korporacji.

Faktem jest, że przy wpłacie przez aplikację rodzaj karty nie jest widoczny dla operatora. Dlatego z technicznego punktu widzenia nie mogą oni uniemożliwić korzystania z kart kredytowych. Ta sama publikacja dodała, że obie korporacje pracują już nad systemem rozpoznawania kart kredytowych i blokowania ich w bukmacherze podczas próby dokonania depozytu. Tylko BoyleSports nie zgodził się na taką metodę, a jego kierownictwo uznało, że nie ma potrzeby wyjaśniać motywacji.

Co najważniejsze, obstawianie zakładów za pomocą kart kredytowych jest sprzeczne z obowiązującym prawem, a konkretnie z „Kodeksem bezpiecznego hazardu”, którego BoyleSports również jest członkiem. Jak pokazuje praktyka, wielu klientów i bukmacherów przychodzi tam, by grać za darmo, korzystając z kodów bonusowych do kasyn online, bonusów i innych narzędzi. Kiedy darmowe pieniądze się kończą, gracze używają swoich kart, z których część to karty kredytowe. Mając możliwość szybkiego zaciągania pożyczek, gracze obstawiają ogromne zakłady, na które w rzeczywistości ich nie stać, i popadają nie tylko w uzależnienie, ale i w długi.

Szef Irlandzkiego Stowarzyszenia Bukmacherów stwierdził, że rząd powinien wprowadzić surowe środki przeciwko operatorom, którzy nadal zezwalają na wpłacanie depozytów za pomocą pieniędzy bankowych. Jednocześnie przedstawiciel młodszego ministra ds. hazardu chwilowo powstrzymał się od komentarza.

Źródło: appleworld.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL