Prowadził nielegalny biznes i był poszukiwany listem gończym

Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za przestępstwa skarbowe. Okazało się, że niedawno wznowił swoją działalność przestępczą Kryminalni z Częstochowy wpadli na trop 41-latka poszukiwanego listem gończym, zarządzeniami i nakazami przez prokuraturę i sąd w Elblągu, Skarżysku-Kamiennej, Chełmie i Lublinie.

Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za przestępstwa skarbowe. Okazało się, że niedawno wznowił swoją działalność przestępczą. Tym razem prowadził salon gier w Poczesnej. 41-latek w więzieniu spędzi prawie rok.

„Policjanci z referatu poszukiwań i identyfikacji osób z Częstochowy codziennie angażują się w poszukiwania osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości”

– przypomina podkomisarz Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy częstochowskich policjantów.

Pod koniec lipca ustalili, że mieszkaniec powiatu częstochowskiego poszukiwany za organizowanie nielegalnych gier hazardowych wznowił swoją przestępczą działalność. W salonie gier w Poczesnej zatrzymali 41-latka, który przyznał, że zarówno miejsce prowadzenia działalności, jak i wszystkie maszyny są jego własnością.

Kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli trzy urządzenia działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnego sprzętu, umożliwiającego prowadzenie przestępczego procederu w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych, właścicielom grożą surowe kary pieniężne w wysokości do 100 tysięcy złotych od jednego automatu.

„Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie”

– dodaje podkomisarz Sabina Chyra-Giereś. Materiały zostały przekazane do śląskiej KAS, która prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Źródło: dziennikzachodni.pl

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.