Raport wzywa do ograniczenia czasowego dla hazardu internetowego

Odpowiedzialna gra
Bartosz 12/08/2020

Ostatnia aktualizacja: 4 stycznia 2023

Nowy raport szwedzkiej Komisji ds. Równości mówi, że hazard online powinien być dozwolony tylko w określonych godzinach.

Jämlikhetskommissionen, która jest częścią szwedzkiego Ministerstwa Finansów, również opowiada się za utworzeniem krajowego systemu monitorowania w celu egzekwowania limitów depozytów i stosowania ostrzeżeń w reklamach hazardowych.

Jej raport ma na celu „zwiększenie długoterminowej równości ekonomicznej i możliwości mobilności społecznej”.

Zauważa, że 2 procent szwedzkiej populacji cierpi na uzależnienie od hazardu, a 0,4 procent osób ma „poważne uzależnienie”, a niewielka liczba graczy ponosi większość wydatków.

Dodał, że kobiety częściej niż mężczyźni wykazywały oznaki uzależnienia od hazardu.

Stwierdzono, że to kasyno online jest powodem, który najbardziej doprowadził do problemów z hazardem.

Chociaż uznano, że w Szwecji nie ma „prostego związku” między dochodami a problematycznym hazardem, stwierdzono, że osoby o niższych dochodach były „bardziej narażone”.

W raporcie nie podano, jakie powinny być godziny dozwolonego hazardu, choć wspomina się, że duża część aktywności hazardowej ma miejsce w piątki i soboty. Stwierdzono, że potrzebne są dalsze badania, aby przedstawić konkretną propozycję dotyczącą okresów kiedy hazard byłby dozwolony.

W raporcie wezwano również do stworzenia krajowego systemu monitorowania w celu śledzenia aktywności graczy we wszystkich produktach licencjobiorców na rynku regulowanym w celu egzekwowania limitów stawek, które, jak twierdził, stanowią ważne narzędzie w walce z uzależnieniem, ponieważ powodują przerwę w grze.

Stwierdzono, że taka platforma może pozwolić graczom na ustawienie maksymalnego depozytu na 24 godziny, którego nie można przekroczyć na żadnej regulowanej platformie.

Komisja stwierdziła: „Po osiągnięciu tej maksymalnej dziennej kwoty, gracz nie powinien być w stanie kontynuować hazardu”.

Komisja stwierdziła również, że operatorzy powinni przekazywać Szwedzkiemu Urzędowi ds. Gier, Spelinspektionen, anonimowe informacje o klientach, aby umożliwić dokładniejsze śledzenie problematycznych gier.

Problem z hazardem i uzależnieniem od hazardu mierzy się obecnie głównie za pomocą ankiet lub osób, które są w trakcie leczenia z powodu problemów z hazardem, co może prowadzić do znacznych błędów statystycznych w badaniach.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzysztof

12/08/2020

Tak, narzućmy ograniczenia 98% graczy, którzy nie mają problemu z hazardem, bo 2% graczy sobie nie radzi. Idźmy dalej. Alkoholicy, uzależnieni od zakupów, seksoholicy... Po co skupiać się na tych 2%? Niech się uzależniają od czegoś innego. Od hazardu im nie wolno i już!
E-PLAY.PL