Rząd chiński stara się chronić kasyna w Macau

Twierdzenie, że ​​zagraniczne kasyna w szeroko rozumianej azjatyckiej branży gier „zagrażają chińskim obywatelom” jest oficjalnym stanowiskiem rządu w Pekinie.

W biuletynie chińskiego Ministerstwa Kultury i Turystyki czytamy: „Kasyna w zagranicznych miastach przyciągają chińskich turystów do wyjazdu za granicę w celu uprawiania hazardu, zakłócając porządek na chińskim rynku turystyki wyjazdowej i zagrażając bezpieczeństwu osób i mienia obywateli Chin”.

Ponieważ Macau nadal odnotowuje zmniejszone dochody spowodowane pandemią i dąży do odzyskania dominacji w regionie po COVID-19, chiński rząd przyszedł mu z pomocą, mając możliwość umieszczenia na czarnej liście niektórych miejsc docelowych na południowym Pacyfiku, a także Rosji na północy czy Australii dalej na południe. Nałożenie ograniczeń w podróżowaniu na obywateli Chin podróżujących do tych krajów będzie miało ogromny wpływ na przychody z działalności kasynowej, ponieważ są one w dużym stopniu zależne od napływu klientów z Chin kontynentalnych.

Chociaż w biuletynie nie podano, które rynki mogłyby potencjalnie znaleźć się na czarnej liście, John DeCree z Union Gaming spekulował, że

„rynki takie jak Filipiny, Wietnam, Kambodża, Rosja i Korea mogą być potencjalnymi celami zakazu podróżowania. Inicjatywa ChRL jest przynajmniej częściowo odpowiedzią na trwające gry online, transmisje strumieniowe wideo i zakłady pośredniczące, a także dalszą próbę kontrolowania odpływu kapitału z kontynentu ”
.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *