Rząd jednak zamknie kasyna!

kasyno

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik zapowiedział zamknięcie kasyn w związku z pandemią koronawirusa.

Przy okazji wielu obostrzeń, które zaczną obowiązywać od 28 grudnia, rząd nie zdecydował się na zamknięcie kasyn. Sprawa wywołała falę komentarzy. Zwrócił na to uwagę m.in. dziennikarz „Do Rzeczy” Marcin Makowski.

Wszystko zamknięte, a kasyna nadal mogą działać. Przecież to śmianie się w twarz hotelarzom, właścicielom restauracji, branży fitness, itd. – napisał Makowski na Twitterze.

Na wpis dziennikarza zareagował wiceszef MSWiA Maciej Wąsik, informując, że problem został poruszony na posiedzeniu rządu. „Będzie szybka nowelizacja. Kasyna będą zamknięte” – zapowiedział wiceminister.

O to, dlaczego kasyna nie zostały zamknięte, we wtorek rano był pytany w TVN24 Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera. – Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie – przyznał.

Dworczyk stwierdził, że „nie pracował nad ostatnimi regulacjami w tej sprawie”. – Najwyraźniej – jedynie tak mogę sobie to wytłumaczyć – zdefiniowano, że nie dochodzi tam do zbyt wielu zakażeń – powiedział w TVN24 minister.

Sprawa kasyn od dawna budzi kontrowersje. Miejsca te pozostają otwarte od maja, Rząd nie zdecydował się na ich zamknięcie, ani gdy w październiku zakazał stacjonarnej działalności gastronomii, ani gdy pod koniec listopada wprowadził etap odpowiedzialności.

1 komentarz w “Rząd jednak zamknie kasyna!

  1. Dokładniej jest tak że kasyna są zamknięte od 29 grudnia, dopiero przed paroma godzinami to wprowadzili rządzący

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *