Sejmowe komisje przeciw nowelizacji

Gry hazardowe
Marek 21/03/2013

Ostatnia aktualizacja: 21 marca 2013

Sejmowe komisje finansów publicznych oraz kultury fizycznej, sportu i turystyki zarekomendowały w środę wniosek o odrzucenie projektu nowelizacji ustawy hazardowej, który przewiduje zmniejszenie wpływów do funduszu na leczenie uzależnionych od hazardu.

Zgłoszony przez posłów PiS projekt nowelizacji zakłada, że wpływy do Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych zostaną zmniejszone z 3 do 1 proc. wpływów z dopłat z gier objętych monopolem państwa. Jednocześnie z 77 do 79 proc. miałby wzrosnąć odpis na Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej.

Wnioskodawcy argumentowali, że powodem zgłoszenia propozycji takiej nowelizacji jest powtarzająca się corocznie sytuacja, gdy Fundusz Rozwiązywania Problemów Hazardowych nie wykorzystywał otrzymanych pieniędzy. Według autorów projektu, pieniądze znacznie lepiej zostałyby wykorzystane przez FRKF. Wskazywali np., że w 2012 r. Fundusz Rozwiązywania Problemów Hazardowych do wydania przeznaczył 18 mln zł, w ramach konkursu rozdysponowano 3 mln zł, z czego tylko 1,7 mln zł przeznaczono na leczenie.

PAP

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL