Skowerski zwycieża World Pool Masters!

W zawodach WORLD POOL MASTERS z pulą nagród 66.000 $ najlepsi okazali się reprezentanci Polski. Zwycięzca został zawodnik NOSANU GALERIA ECHO Kielce Karol Skowerski, który w finale pokonał drugiego reprezentanta Polski Mateusza Śniegockiego (KONSALNET Warszawa) 8-6. Karol zagrał wspaniałe zawody i grał wręcz rewelacyjnie.

 

 

W drodze do finału pokonał kolejno:
Shane Van Boening 8-2 -pierwsza runda
Tony Drago 8-3 – druga runda
Nick Van den Berg 8-6 – półfinał

W zawodach wzięło udział 16 najlepszych zawodników z całego świata w tym sześciu mistrzów świata. Łączna pula nagród wynosiła 66.000 $ . Z tego „tortu” aż 34.500 $ padło łupem naszych reprezentantów. Na piątej pozycji zakończył zawody bowiem Wojciech Szewczyk ( wygrana 2.500 $) a na dziewiątej Radosław Babica ( 2.000 $ wygranej).

To największy sukces reprezentantów Polski na arenach międzynarodowych. Do tej pory największym osiągnięciem był tytuł wicemistrzów świata w parach wywalczony przed miesiącem na Filipinach. W skaldzie tym był W. Szewczyk i … Karol Skowerski. Takiego sukcesu nie spodziewali się nawet najwięksi optymiści. Polacy tym samym potwierdzili, że stanowią już ścisła światową czołówkę bilardzistów.

Trzydniowe zmaganie otrzymały również pochwały za wspaniałą organizację, która zaskoczyła wszystkich przybyłych na turniej.

Zawody będą retransmitowane do 18 krajów na trzech kontynentach. Zaskakujące jest tylko to, że do tej pory w tym składzie nie ma żadnej stacji z naszego kraju. Zostaje mieć nadzieję że ten ogromny sukces da do myślenia tym bardziej, że jakość realizacji to światowa ekstraklasa.

źródło: PZBil

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.