Czy powstanie Międzynarodowe Centrum Bilardowe?

Bilard
Marek 28/05/2013

Ostatnia aktualizacja: 8 czerwca 2024

Jest szansa na powstanie w Polsce Międzynarodowego Centrum Bilardowego. Taką inicjatywę zgłosili burmistrz Kętrzyna Krzysztof Hećman i prezes European Billiard Council Marcin Krzemiński.

„W 2014 roku chcemy zakończyć budowę nowej hali sportowej. W projekcie uwzględniliśmy miejsce na ośrodek bilardowy” powiedział burmistrz Kętrzyna. Chcemy , aby nasze miasto stało się stałym miejscem spotkań miłośników sportu bilardowego z Polski oraz sąsiadujących z nami państw. Liczę, że pomysł wesprą federacje bilardowe z Litwy, Białorusi, Łotwy, Rosji i Estonii. Prezes Polskiego Związku Bilardowego Grzegorz Kędzierski pozytywnie zaopiniował projekt” – dodaje K. Hećman.

„W Europie nie ma centrów prowadzących międzynarodową działalność sportową. Podczas turnieju Bałtyckiej Ligi w Kętrzynie poprosiłem przedstawicieli federacji Litwy, Białorusi, Łotwy o spotkanie z gospodarzem miasta Kętrzyn. Liczę, że przyłączą się do pomysłu i podpiszemy list intencyjny zmierzający do powołania takiego międzynarodowego centrum” – podkreślił prezes EBC Marcin Krzemiński.

źródło: PZBil

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL