Kapica ostrzega wynajmujących lokale pod automaty do gier

Automaty
Bartosz 25/03/2015

Ostatnia aktualizacja: 25 marca 2015

Od środy Służba Celna rozpoczyna akcję informacyjną i będzie ostrzegać osoby wynajmujące lokale pod automaty do gier, że grozi im odpowiedzialność karna i finansowa w wysokości 12 tys. zł od automatu – poinformował PAP wiceszef MF Jacek Kapica.

„Najpierw Służba Celna podejmuje akcję informacyjno-ostrzegawczą, a dopiero w następnej kolejności będą nakładane i egzekwowane kary” – wskazał Kapica, który jest także szefem Służby Celnej. „Chcemy dotrzeć do tych, którzy wynajmują lokale – całe lub część – pod automaty i uświadomić im, że mogą być uznani za współwinnych organizacji gier hazardowych, ponieważ czerpią z tego korzyści” – dodał.

Jak zapowiedział, w środę SC wyda ostrzeżenie, by uświadomić wynajmującym lokale pod automaty, że również ponoszą ciężar odpowiedzialności za współudział w organizacji gier na automatach.

Następnie – kontynuował – w przyszłym tygodniu do urzędów celnych trafią ulotki ostrzegawcze z apelem do wynajmujących lokale, „aby wypowiedzieli umowy najmu w trybie natychmiastowym ze względu na prowadzenie tej działalności niezgodnie z prawem”. Z tymi ulotkami celnicy wybiorą się do właścicieli takich lokali, przekażą im komunikat z ostrzeżeniem i ulotkę informacyjną.

„Widnieje na niej numer telefonu interwencyjnego i adres strony internetowej poświęconej tej sprawie, by dać im szansę na wyplątanie się z udziału w procederze nielegalnego hazardu” – opisywał. Natomiast – dodał – w sytuacji niedostosowania się do ostrzeżenia, kiedy do lokali trafi kontrola, wtedy wynajmującym grozi kara. „Wynajmujący mają więc czas na wyprostowanie swojej sytuacji” – wyjaśnił Kapica.

Czytaj całość na: pb.pl

12 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KARUZELNIK

23:22
26/03/2015

Od pewnego czasu śledzę zmagania branży hazardowej z panem Kapicą i mogę zadać tylko jedno pytanie;PANIE KAPICA CZY PAN SIĘ URODZIŁ TAKI GŁUPI CZY SIĘ TEGO NAUCZYŁ?Mi się wydaje że ten gościu prowadzi jakąś prywatną wojnę z waszą branżą.NI DAJCIE SIĘ TEJ K....E

IPJ

09:34
25/03/2015

Firmy dostarczające prąd , wodę też ukarać bo biorą udział w nielegalnym procederze. Gminy pobierające podatek od tych nieruchomości - ukarać bo biorą udział w nielegalnym procederze. ZUS i Urząd Skarbowy ukarać bo pobierają opłaty od wypłat pracowniczych oraz od zysków z wynajmu tych lokali w których stoją automaty. Doje..ć wszystkim kto tylko " myślą , uczynkiem lub innym czynnikiem pomyśli , popatrzy na lub o automatach". Panie Kapica to my spotykamy się z Pana podwładnymi i wiemy co myślą o Pana pomysłach i działaniach. Człowiek honorowy przyznaje się do błędu i się wycofuje lub w ostateczności próbuje usiąść do stołu i dojść do porozumienia. Obłuda polityków i urzędników powoli jest nie do zniesienia.

Bri

07:09
28/03/2015

Może sie zrzeszyć pod szyldem istniejącej Izby. Obecnie Izba to nie wiele firm a i tak walczą dla nas wszystkich. Jest gotowa organizacja moim zdaniem trzeba połączyć siły i prowadzić wspólna walka przecież przeciwnik jedno ma imię.

Właściciel

19:15
27/03/2015

Apel do przedsiębiorców z branży hazardowej! Mając na względzie obecną sytuację związaną z nielegalnymi działaniami Służby Celnej inspirowanej głównie przez jej szefa Jacka Kapicę. Apeluję do firm działających w branży hazardowej do jak najszybszego podjęcia działań medialnych, jak również prawnych a szczególnie polegających na ciągłym i nie ustanym informowaniu przełożonych Pana Kapicy o bezprawnych, nielegalnych działaniach jakie obecnie prowadzi przeciwko branży a także przeciwko właścicielom lokali. Może poprzez nagłaśnianie tego procederu obudzi i zainteresuje się tym nasza elita rządząca.

Berix

02:54
27/03/2015

Aktualnie mam prowadzone postępowanie w sprawie wymierzenia kary 12tys. zł za 1 automat. Jestem właścicielem lokalu gastronomicznego, który wynajął określoną powierzchnię pod automaty. Z zebranego materiału dowodowego w żaden sposób nie wynika abym urządzał gry /pomagał choćby pośrednio / a mimo to postępowanie zmierza do nałożenia kary. Postępowanie jest w końcowej fazie, Kontrola była ok. 1,5roku temu. Proszę o kontakt inne osoby, które mają lub miały postępowanie w podobnej sprawie. Poszukuje również prawnika znającego się na rzeczy /ustawa hazardowa/. Mój email: [email protected]

amnezja

18:40
26/03/2015

To może pan Kapica wynajmie ode mnie lokale? ! Bo do tej pory chętnych nie było i gdyby nie ludzie od automatów to dokładalabym do interesu. Mam nadzieje że branża weźmie się za tego człowieka. Dwa lokale przez to ze mam automaty dołożyli mi do czynszu 100 zł dniowki czyli oddaje w miesiąc w miesiąc 6000 zł do miasta nie dostając FV tylko pokwitowanie i gdzie tu sprawiedliwość.?!

DCLXVI

13:54
25/03/2015

Hm ... a jeśli np. ktoś kogoś zabije nożem kuchennym znanej firmy Fis...s (ps. bardzo dobre noże) to właściciele , prezesi czy tam inni pracownicy tej firmy też zostaną oskarżeni o współudział w morderstwie i dostaną po 25 lat lub dożywocie ?? Przecież też uzyskali korzyści materialne sprzedając nóż . Pozdrawiam Panie Jacku K. z tymi pomysłami to powinien Pan na Białoruś wyjechać !!

jurek

13:02
25/03/2015

Gwoli przypomnienia:"Tymczasem, jak ustaliła „Rz", resort finansów od początku wiedział, że każda ustawa regulująca przepisy o grach hazardowych wymaga zatwierdzenia przez Komisję Europejską. Jeszcze przed wybuchem afery z 2009 r., kiedy trwały już prace nad nowymi przepisami o hazardzie, o takim obowiązku informował wiceministra finansów Jacka Kapicę Adam Szejnfeld (PO), wówczas sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki. W swoich pismach przekonywał, że „projekt ustawy o zmianie ustawy o grach i zakładach wzajemnych spełnia przesłanki przepisu technicznego". NSA i SN będą musiały wydać jednoznaczną interpretację odnośnie nie notyfikowania UH. Pierwsze sprawy w SN już 31 marca.

MGb-c

13:01
25/03/2015

Jak pożyczę komuś samochód, a on będzie przewoził narkotyki to widzę że też powinienem być skazany za handel narkotykami. Bardzo źle idąca ideologia panie JK. A z drugiej strony patrząc powinien Pan umożyć postępowania kks już prowadzone gdzie właściciel lokalu nie otrzymał wcześniej ulotki.

bobek

10:18
25/03/2015

Firmy organizujące ten "nielegalny" proceder tez dostają, a jak wiadomo dwa razy nie można karać za to samo....o co chodzi? Czy kapica jest ponad prawem ?

180euro

09:42
25/03/2015

Czy mozemy - my lub IzbaGospodarcza - wyslac do PAP swoje stanowisko-odpowiedz, czyli opis aktualnej sytuacji prawnej i wplyw wyroku TK na stosowanie prawa niezgodnego z prawem unijnym wg TSUE oraz sadow krajowych (nawet po TK). Jak nic nie bedziemy robic to ten czlowiek nie odpusci... Pamietacie jak podnosili nam podatek do 180euro - nikt sie nie odzywal ...sami wiecie jak to sie skonczylo

K.aaaaaa

08:51
28/03/2015

Ja przykładam się do wypowiedzi użytkownika IPJ proszę Panie Inteligentny Jacku K. do tej ulotki, którą Pana domokrążcy będą dostarczać do właścicieli lokali również dołączyć instrukcje postępowania dla ZUS oraz Urzędów Skarbowych, które czerpią korzyści z ww lokali gdyż pobierają opłaty od tych działalności w postaci składek od działalności oraz podatków od umów oraz faktur,czerpiąc tym samym zyski oraz przyczyniając się pośrednio do udziału w przedmiotowym jak Pan twierdzi nielegalnym procederze. Niech Pan da wiec przykład i pokaże, że żyjemy w prawym Państwie i nałoży kary na ww instytucje. Dodatkowo wydaje mi się, że to nie Pan jest organem orzekającym o czyjejś winie. Rozumiem również, że Pan Jacek K. wynajmie w ramach rekompensaty właścicieli od nich wszystkie lokale, o których mowa w ww artykule.
E-PLAY.PL