Tajlandia robi pierwszy krok w kierunku rozwoju kasyn dla zagranicznych graczy

Tajlandia rozważa wprowadzenie kasyn, aby przyciągnąć zagraniczne pieniądze i zwabić do regionu turystów. Według Bloomberga wniosek dotyczący rozwoju ośrodków kasynowych pojawił się po tym, jak przedstawiciele tajlandzkich prawodawców przedłożyli raport do parlamentu.

Raport zawierał zalecenie dla rządu wydania dekretu, dopuszczającego „kompleksy rozrywkowe” na mocy prawa krajowego. Kompleksy te obejmowałyby legalne kasyna i byłyby budowane w kluczowych miastach w całym kraju.

Budowa kasyn w całej Tajlandii jest częścią większego planu ożywienia sparaliżowanego przemysłu turystycznego w kraju. Plany szczegółowo opisujące rozwój kasyn mogą pomóc Tajlandii wygenerować miliardy dolarów od zagranicznych inwestorów i turystów.

Podobno plany przedłożone rządowi umożliwiłyby również mieszkańcom Tajlandii uprawianie hazardu w kraju, zamiast wydawania pieniędzy w sąsiednich krajach.

Prawdopodobnie wymagałoby to szeroko zakrojonego nacisku legislacyjnego na obalenie lub przynajmniej zmianę krajowej ustawy hazardowej z 1935 r.

Jedyną legalną działalnością hazardową w Tajlandii są zakłady na wyścigi konne i sponsorowaną przez rząd tajska loteria.

Prawodawca z partii Pheu Thai i wiceprzewodniczący panelu, Pichet Chuamuangphan, powiedział:

„Skupiamy się na przyciąganiu obcokrajowców do zintensyfikowania turystyki i wyciągnięcia większej ilości pieniędzy z ich kieszeni. To również powstrzyma odpływ pieniędzy od tajlandzkich graczy i pomoże rządowi zebrać wysokie podatki na nasze bezpieczeństwo ekonomiczne”.

Co więcej, Pichet powiedział, że idealnymi prowincjami na siedzibę kasyna są Phuket, Krabi i Phang Nga. Warto zauważyć, że ogólnie rzecz biorąc, legalizacja hazardu w Tajlandii jest częścią szerszego ruchu w kierunku bardziej liberalnej, przestrzegającej prawa Tajlandii. Ten kraj dla przykładu jest pierwszy w Azji Południowo-Wschodniej, próbujący zalegalizować związki osób tej samej płci.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.