Uderzenie w grupę przestępczą organizującą nielegalne gry hazardowe

Funkcjonariusze CBŚP i KAS zlikwidowali kolejne miejsca, w których organizowane były nielegalne gry hazardowe. Na terenie Podkarpacia i Małopolski zatrzymano 5 osób z grupy przestępczej, zajmującej się tym procederem.

Na polecenie Prokuratury Regionalnej w Krakowie policjanci CBŚP z Kielc wspólnie z funkcjonariuszami podkarpackiej i świętokrzyskiej Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali kolejnych pięć osób wchodzących w skład zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się prowadzeniem i organizowaniem gier hazardowych.

„Dotychczas zarzuty w śledztwie usłyszało 61 osób, przejęto również 300 nielegalnie działających automatów o łącznej wartości 1,5 mln złotych”

– przekazała w środę nadzorująca śledztwo Prokuratura Regionalna w Krakowie.

Członkowie grupy są podejrzani o przestępstwa skarbowe, głównie w zakresie organizowania nielegalnego hazardu w kilkudziesięciu lokalizacjach m.in. na terenie woj. podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego. Prokuratura podkreśliła, że funkcjonariusze KAS i CBŚP przejęli już łącznie ponad 300 automatów wartych ponad 1,5 mln zł.

„Zorganizowana grupa przestępcza działała od 2015 roku. Od początku prowadzonej sprawy funkcjonariusze likwidowali kolejne punkty, w których organizowano nielegalne gry hazardowe”

– poinformowała rzecznik prasowa Szefa Krajowej Administracji Skarbowej Justyna Pasieczyńska.

Dodała, że tym razem zabezpieczono cztery urządzenia do nielegalnych gier hazardowych oraz krzewy konopi indyjskich. W ich znalezieniu pomogła Rubi – psi funkcjonariusz KAS. Za zarzucone czyny podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

„Niezależnie od odpowiedzialności karnej, organizatorom nielegalnych gier, ale także właścicielom lokali, w których je urządzano, grozi kara administracyjna – 100 tys. zł od każdego nielegalnego automatu”

– przypomniał podkom. Paweł Żukiewicz z Zespołu Prasowego Centralnego Biura Śledczego Policji.

Źródło: wnp.pl

O Autorze

2 odpowiedzi do “Uderzenie w grupę przestępczą organizującą nielegalne gry hazardowe

  1. jak chcesz iść siedzieć razem z nimi to wstawiaj sobie stare sprzęty… nikt ci nie zabrania…
    za chwilę przeczytamy o kolejnych akcjach CBSów i pewnie ciebie to będzie dotyczyć…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.