Uwaga na "przebierańców"

Funkcjonariusze warmińsko-mazurskiej Służby Celnej ostrzegają przed przebierańcami, którzy podszywając się pod celników kontrolują punkty gier na automatach.

Kontrolerzy rekwirują setki takich urządzeń. – Generalnie zasada jest taka: jeżeli są to automaty zręcznościowe, to są one legalne. Jeśli jednak wypłacają nagrody, a znajdują się poza kasynem (w regionie są dwa kasyna, po jednym w Olsztynie i Elblągu) lub koncesjonowanym salonem gier (takie salony są po jednym w Ostródzie, Mrągowie i Bartoszycach), to jest to niezgodne z Ustawą o grach hazardowych – tłumaczył „Wyborczej” Ryszard Chudy, rzecznik Izby Celnej w Olsztynie. – Jeśli otrzymujemy informację o takich automatach, podejmujemy kontrolę, automaty są zabierane, a wobec tych, którzy je wstawili, wszczynamy sprawy karne.

Łatwy zarobek przy automatach wyczuli jednak nie tylko ich właściciele, ale także złodzieje. W ostatnim czasie w województwie warmińsko-mazurskim odnotowano przypadki podszywania się nieznanych osób pod funkcjonariuszy Służby Celnej podczas rzekomych kontroli.

Celnicy ostrzegają w związku z tym osoby prowadzące punkty z urządzeniami do gier. Przypominają, że funkcjonariusze, którzy dokonują kontroli w obszarze gier hazardowych, wykonują czynności w umundurowaniu lub też przystępując do kontroli legitymują się, okazując kontrolowanemu legitymację służbową ze zdjęciem.

Czytaj całość na: m.olsztyn.gazeta.pl

O Autorze

3 odpowiedzi do “Uwaga na "przebierańców"

  1. O czym w ogóle rozmawiacie??? Wojna za pasem a Wy dalej opowiadacie te bajki? Ciekawe jak zareagują celnicy w przypadku kiedy ład przewróci się do góry nogami. I przyjdzie refleksja, że jednak warto było być człowiekiem… Wszyscy siepacze na koniec płaczą i zasłaniają się rozkazami…

  2. Tak mówisz bo sprzętu ci jeszcze nikt nie ukradł. to jest denerwujące gorzej od celników. jak jest jakaś dziwna kontrola to pała w ręce i jazda a jak za daleko to po psy dzwonić? ! zaczyna się prawo dżungli… czy to lepsze od koncesji i prezesów oszukujących operatorów na punkty? na pewno teras znów skłaniają się w kierunku operatorów którzy potrafią utrzymać dobry punkt i prowizja inna ale niektórzy pamiętają jak było…

  3. Różnicy zbyt wielkiej nie widzę miedzy jednymi a drugimi,Celnicy rujnują firmę za firmą i nie chodzi tylko o hazard.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.