W 2020 wzrosły przychody niemieckiej loterii państwowej

loteria

Deutscher Lotto und Totoblock (DLTB), niemieckie stowarzyszenie loterii państwowej, ujawniło, że przychody wzrosły o 8,2 procent rok do roku w 2020 roku a sprzedaż internetowa stanowiła ponad 11 procent całości.

Gracze postawili 7,9 mld EUR przez cały okres 12 miesięcy. W rezultacie rząd otrzymał 3,10 mld EUR z tytułu ceł i podatków.

16 niemieckich państwowych firm loteryjnych okazało się odpornych na kryzys i niezawodnych podczas pandemii w 2020 roku. Ten dobry wynik roczny pokazuje, że nasza oferta gier jest tak samo popularna wśród uczestników jak poprzednio – pomimo konieczności czasowego zamknięcia wielu punktów sprzedaży podczas pandemii. Wielu klientów zrekompensowało te zamknięcia, na przykład przesyłając losy wielotygodniowe i korzystając z naszych ofert online – powiedział przewodniczący DLTB i dyrektor zarządzający Lotto Rheinland-Pfalz, Jürgen Häfner.

Najpopularniejszą grą było Lotto 6aus49, ze sprzedażą na poziomie 3,98 miliarda euro, ponad połowę wszystkich stawek loterii. Nagrody w loterii były większe, dlatego od 23 września zwiększono liczbę dostępnych losów. Również w ogólnoeuropejskiej grze Eurojackpot stawki wzrosły o ponad 18 procent do 1,47 miliarda euro. Z powodu pandemii punkty i obiekty bukmacherskie zostały zamknięte, co doprowadziło do ożywienia gry online.

Sprzedaż losów loterii online za pośrednictwem lokalnych stron internetowych loterii krajowych wyniosła 913 mln EUR, co oznacza wzrost o 40,2% rok do roku. Sprzedaż cyfrowa stanowiła 11,6 procent stawek loterii w ciągu roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *