W jaki sposób wykorzystywane są krypto i blockchain w sektorze gier?

Bitcoin wszedł do głównego nurtu w ciągu ostatnich czterech lat, a wraz z nim wiele kasyn online zaczęło akceptować kryptowaluty. Główną zaletą technologii blockchain stosowanej w branży zakładów online, hazardu i kasyn jest to, że zapewnia przejrzystość transakcji w bazach danych.

Obecnie istnieje wiele nowych i nadchodzących loterii open source, na przykład, w których stosunek zwrotu do liczby graczy jest zwykle utrzymywany w tajemnicy. I chociaż gracze są zwykle sceptyczni, prawdopodobnie zakładając, że była to strona oszustwa, za pomocą łańcucha blokowego mogą dokładnie zobaczyć, jak przetwarzane są transakcje, rozwiązując ten problem. Kiedy grasz online za pomocą łańcucha bloków, jeśli stracisz pieniądze, możesz zobaczyć, gdzie trafiają one w systemie. Oznacza to, że możesz dokładnie zobaczyć, ile strona zarabia na Twoim depozycie i jak godna zaufania jest strona.

W nadchodzących latach wykorzystanie technologii blockchain w zakładach online lub kasynach nabierze tempa i stanie się jeszcze bardziej powszechne. Już widzimy projekty, które zakłócają przestrzeń, opierając swoją infrastrukturę całkowicie na płatnościach blockchain. Daje to całkowity spokój swoim graczom i cieszy się coraz większą popularnością.

Wyzwania, które rozwiązuje blockchain

Wiele witryn z grami online, w których znajdują się nietradycyjne gry, takie jak blackjack czy poker, nie jest regulowanych przez brytyjską Komisję ds. Hazardu czy Maltański Urząd ds. Usług Finansowych (MFSA). W takim przypadku witryny takie często nie oferują żadnych informacji na temat tego, jak wybierają zwycięzców, kto wygrywa i czy wygrane są zwracane graczom. W związku z tym mogą być witryną oszustwa.

Blockchain rozwiązuje to dla klientów, ponieważ w tym kontekście zastępuje potrzebę tych regulatorów. Dzieje się tak z powodu technologii blockchain i przejrzystości transakcji, możesz zobaczyć, co dzieje się z Twoimi pieniędzmi i depozytami, a także mieć wgląd w to, jakie straty innego gracza dodały się do Twoich wygranych. Będzie również jasne, ile strona zarabia na każdej transakcji, dzięki czemu gracze nie poczują się oszukani.

Hazard vs Crypto

Nie ma dużego skrzyżowania osób, które są zainteresowane zarówno hazardem, jak i kryptowalutami. Hazard istnieje od setek lat, podczas gdy kryptowaluty to stosunkowo nowa koncepcja, więc przyciąga głównie młodszych i bardziej zaawansowanych technologicznie ludzi.

Osoby zainteresowane hazardem są przyciągane dla rozrywki i zazwyczaj nie boją się stracić pieniędzy. Jednak dla młodszej kohorty hazard zazwyczaj nie jest atrakcyjny, ponieważ chcą oni uzyskać zwrot z inwestycji, ale także rozumieją, że dom zawsze wygrywa, więc jest to ryzyko.

Dla tego typu osób kryptowaluty to sposób przeprowadzania transakcji, podobny do tych, którzy dokonują transakcji walutowych (Forex). Jeśli zainwestują w kryptowaluty, takie jak Bitcoin lub inne dobrze znane waluty, i utrzymają je tam przez długi czas – mówimy o latach, a nie dniach – osiągną dobry zwrot.

Ryzyko związane z hazardem przy użyciu kryptowalut w porównaniu z fiat

Ryzyko jest takie samo w przypadku kryptowalut i fiat, jeśli chodzi o oszustwo, przy czym niektóre mniej znane witryny dążą do kradzieży funduszy lub odmawiają wypłaty, chociaż sposób osiągnięcia tego może się różnić. Istnieją jednak sposoby na zmniejszenie ryzyka związanego z obiema walutami, a korzystanie z dobrze znanych witryn hazardowych ma kluczowe znaczenie.

Jeśli gry hostowane w witrynach z grami online lub zakładami bukmacherskimi są kontrolowane przez agencję regulacyjną, tak jak powinno być w przypadku korzystania z fiat, jest bardzo mało prawdopodobne, że gry te skutecznie Cię oszukają. Mając to na uwadze, sama strona może nadal próbować cię oszukać, być może mówiąc, że gracz nie dostarczył odpowiednich dokumentów lub próbować uniknąć wypłaty, jeśli gracz wygra.

Ostatecznie bezpieczniej jest dla graczy korzystanie z witryn hazardowych opartych na kryptowalutach ze względu na przejrzystość kryptowalut i łańcucha bloków, umożliwiającą graczom śledzenie i śledzenie ich funduszy. Jednak oszuści wykorzystujący kryptowaluty mają mniej pracy, aby osiągnąć swój cel. Na przykład nie muszą integrować normalnej bramki płatniczej ze swoją witryną ani mieć środków depozytowych. Dzięki temu witryna może ukraść twoje krypto lub odmówić wypłaty, po prostu dlatego, że nie jest regulowana.

Każdy może stworzyć witrynę internetową, hostować gry i twierdzić, że jest to witryna hazardowa, prosząc użytkowników o zdeponowanie kryptowalut, aby rozpocząć grę. Ale wtedy to nie działa. Niestety, tak naprawdę łatwiej jest stworzyć oszukańczą witrynę, ale dobrą wiadomością jest to, że kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne, więc istnieją już dobrze ugruntowane witryny hazardowe, które ich używają, w związku z czym prawdopodobieństwo bycia oszukanym jest znacznie mniejsze.

Kwestie regulacyjne między blockchainem, kryptowalutą i hazardem

Jeśli chodzi o kwestie regulujące blockchain, kryptowaluty i hazard, kluczowe jest śledzenie źródła funduszy. Jeśli gracze dokonują wpłaty za pomocą kart kredytowych lub przelewów bankowych, organom regulacyjnym jest znacznie łatwiej wyśledzić. Dzieje się tak, ponieważ potrzebują konta bankowego, a aby otworzyć konto bankowe, muszą najpierw zapewnić identyfikację i pełne kontrole weryfikacyjne.

Ponadto banki muszą zapobiegać praniu pieniędzy, dlatego będą pytać posiadaczy rachunku o nietypową działalność lub skąd pochodzą środki. Ale dzięki kryptowalutom użytkownicy mogą wysyłać wpłaty na identyfikator portfela, a ponieważ nie jest to audytowane, pieniądze mogą pochodzić z dowolnego miejsca iz dowolnego rodzaju działalności.

Regulatorzy chcą dowodów na to, skąd pochodzą pieniądze, ale nie są w stanie zmusić graczy do ujawnienia tych informacji. A jeśli operatorzy witryny nie mają wystarczających środków, by zapytać o źródło finansowania, nie będzie możliwe śledzenie jej pochodzenia. Z tych powodów kryptowaluty są niestety najlepszym sposobem prania pieniędzy.

Potrzeba dokładniejszych kontroli tożsamości

Witryny hazardowe oparte na kryptowalutach powinny podlegać takim samym regulacjom, jak te działające na zasadzie fiat, zgodne z przepisami i wymagające identyfikacji klienta, np. Daty urodzenia, a także żądające źródła środków. Jednak nie jest to często wykonywane w przypadku witryn opartych na kryptografii, ponieważ nie jest to warunek wstępny.

Ponadto wiele witryn hazardowych ma swoje siedziby w krajach takich jak Gruzja czy Armenia, gdzie nie są one tak ściśle regulowane ani monitorowane. Chociaż wiele bram płatniczych nie świadczy swoich usług w witrynach znajdujących się w ryzykownych jurysdykcjach, witryny oparte na kryptowalutach kwitną tam, ponieważ nie muszą prosić o pozwolenie na przyjmowanie płatności.

Organy regulacyjne starają się być bardziej rygorystyczne i wprowadzić zasady dotyczące transakcji opartych na kryptografii, ale to będzie długa podróż i trudna droga przed nami. Na razie, o ile gracze akceptują warunki korzystania z usługi, to do nich należy decyzja, czy uważają, że witryna nie jest fałszywa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *