Wiceszef MSZ o ustawie hazardowej

Gazeta Prawna: Wiceszef MSZ Maciej Szpunar uważa, że czwartkowe orzeczenie ETS w sprawie ustawy hazardowej nie przesądza o ewentualnych odszkodowaniach dla firm hazardowych.

„Orzeczenie ETS niczego nie przesądza. Nie przesądza, czy był obowiązek notyfikacji Komisji Europejskiej o projekcie ustawy o grach hazardowych, czy nie. Daje jedynie sądowi krajowemu, czyli Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w Gdańsku (który w tej sprawie skierował pytanie do ETS – PAP) wskazówki, na podstawie których ma ocenić, czy był obowiązek notyfikacji, czy nie” – powiedział Szpunar w piątek PAP.

Według niego Ministerstwo Finansów będzie twierdzić, że przesłanki te nie zostały spełnione. „Specjalnie ustawa hazardowa była rozdzielona na dwie części – część, którą notyfikowano KE i te części, o których naszym zdaniem nie musieliśmy zawiadamiać Komisji” – zaznaczył wiceszef MSZ.

„Co więcej – nawet gdyby Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku stwierdził, że ustawa hazardowa powinna była być notyfikowana KE, nie przesądzałoby to absolutnie o odszkodowaniach dla firm z branży hazardowej. Byłaby to bowiem tylko wada proceduralna” – uważa Szpunar.

czytaj dalej

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.