Wiemy, kto wygra mistrzostwo świata 2022

Mistrzostwo świata w Katarze, według wyliczeń komputerowych, przypadnie Argentynie.Superkomputer BCA Research wyliczył, że w finale mistrzostwa świata FIFA 2022 w Katarze zmierzy się Argentyna Lionela Messiego i Portugalia Cristiano Ronaldo, a trofeum wygra „Albiceleste” – doniósł brytyjski magazyn „FourFourTwo”.

Badanie BCA Research opierało się na statystykach piłkarzy, według EA Sport FIFA, a także przeliczeniu wyników 192 meczów fazy grupowej i 64 w rundach playoff, rozegranych na mistrzostwach świata w latach 2006, 2010, 2014 i 2018. Argentyna w finale pokona Portugalię w rzutach karnych

Według prognozy, reprezentacja Argentyna w meczu finałowym pokona w rzutach karnych reprezentację Portugalii, która wcześniej w półfinale wyeliminuje reprezentację Anglii.

BCA Research oświadczyło:

„Po długich rozważaniach wierzymy, że kiedy wszystko zostanie powiedziane i zrobione, Argentyna i Lionel Messi będą tymi, którzy podniosą Puchar Świata FIFA 2022 w Katarze. Jak bardzo jesteśmy pewni naszego wyboru na zwycięzcę? Chociaż jesteśmy zadowoleni z naszego wyboru, Argentyna zagra kilka stykowych meczów w fazie pucharowej, a finał będzie zasadniczo rzutem monetą. Tak więc prawdopodobieństwo zdobycia przez nią pucharu wynosi tylko 7 procent [sic!], nawet jako faworyta”.

Wszystkie wskaźniki przemawiają za Argentyną BCA Research ustaliło również, że najprawdopodobniej rzuty karne w finale wyłonią zwycięzcę pomiędzy Argentyną a Portugalią i najpewniej „Albiceleste” zakończy je sukcesem, bowiem w rozpatrywanych mundialach Argentyna wygrała cztery z pięciu serii rzutów karnych, zdobywając 77-procentowy wskaźnik sukcesu. Tymczasem Portugalia miała tylko jedną serię rzutów karnych przeciwko Anglii w 2006 roku, strzelając trzy z pięciu prób, aby uzyskać 60-procentowy wskaźnik sukcesu.

W badaniu uwzględniono również, iż Argentyna jest obecnie w znacznie lepszej formie – nie przegrywała od lipca 2019 roku i sięgnęła po Copa America zeszłego lata. Triumfu Anglii także nie można wykluczyć Prognozy wykazały, że również Anglia będzie dobrze radzić sobie w mundialu, ale kolejny raz zawiedzie na finiszu. Uznawana za najcenniejszą reprezentację spośród wszystkich uczestników turnieju w Katarze, Anglia jest również jednym z faworytów bukmacherów do wygrania Pucharu Świata.

BCA Research zasugerowało jednak, że Anglii nie można całkowicie wykluczyć z wygrania mundialu, bowiem badania ostatecznie opierają się na prawdopodobieństwie.

„Nasz model przewiduje, że Anglia raz kolejny upadnie, przegrywając w stykowym półfinałowym meczu z Portugalią. Mimo to w wyrównanym meczu wszystko może się zdarzyć, a biorąc pod uwagę talenty w kadrze Garetha Southgate, nierozsądne byłoby całkowite odrzucenie zwycięstwa. Podczas gdy zwrot gospodarczy jest zbyt ambitny, mistrzostwa świata 2022 pozostają wielką szansą dla Anglii na odzyskanie dawnej świetności na boisku piłkarskim” – podsumowało prognozę BCA Research.

Niezależnie od szans Anglii, Messi kontra Cristiano Ronaldo w finale mundialu to coś, co każdy chce zobaczyć. XXII mistrzostwa świata FIFA odbędą się w Katarze od 20 listopada do 18 grudnia 2022 roku. Francja jest panującym mistrzem świata. Argentyna zmierzy się w grupie C z Meksykiem, Arabią Saudyjską i Polską.

Źródło: nowiny24.pl

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.