Włamywali się do automatów. Zostali zatrzymani

Automaty
Bartosz 02/03/2015

Ostatnia aktualizacja: 2 marca 2015

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalili i zatrzymali podejrzanych o szereg włamań do automatów do gier o niskich wygranych na terenie powiatu. Policjanci ustalili, że mężczyźni w kilka dni włamali się do 20 automatów, powodując straty w wysokości 20 tyś zł.

 

W miniony wtorek (24.02) olsztyneccy policjanci otrzymali zgłoszenie o ujęciu włamywacza do automatu do gier. Interweniujący policjanci zatrzymali sprawcę usiłowania włamania. Okazało się, że mężczyzna był nieletni. 17-letni mieszkaniec gm. Stawiguda został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Ze wstępnych informacji wynikało, że 17-latek wraz z innym mężczyzną grali na automacie w jednym z salonów gier na terenie gm. Olsztynek. Piotr K. wykorzystując kilkudziesięciominutową nieobecność personelu salonu chciał włamać się do automatu. Na gorącym uczynku został ujęty przez pracownika salonu.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalili, że mężczyzna nie działał sam i że w przeciągu kilku dni na terenie powiatu dokonano kilku włamań do automatów. Szybko wytypowali pozostałych członków grupy przestępczej oraz ustalili w jaki sposób dokonywali tych przestępstw.

Dwa dni później policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP Olsztyn zatrzymali 23-letniego Łukasza T. oraz 29-letniego Karola D. Kilkadziesiąt godzin później w ręce olsztyńskich funkcjonariuszy wpadł 51-letni Bogdan S. Kryminalni trzech mieszkańców gm. Dywity zatrzymali w miejscach ich zamieszkania.

Na podstawie zebranych materiałów dowodowych policjanci przedstawili mężczyznom zarzuty włamań do 20 automatów i usiłowanie włamania do jednego. Pokrzywdzeni wartość swoich strat wycenili na kwotę prawie 20 tyś zł. W trakcie składania wyjaśnień sprawcy oświadczyli, że salony z automatami do gier wybierali przypadkowo.

Ze wstępnych informacji Policji wynika, że mężczyźni działali nie tylko na terenie powiatu olsztyńskiego. Funkcjonariusze ustalają czy zatrzymani nie dopuścili się innych, podobnych przestępstw. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: olsztyn.policja.gov.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL