Włoski sąd nakazuje przedłużanie licencji operatorom

Włochy

Sąd administracyjny w Rzymie stanął po stronie operatorów gier online w ich apelach o przedłużenie licencji. Sąd orzekł na korzyść kilku zagranicznych operatorów w ich oddzielnych odwołaniach przeciwko Agencji Celnej i Monopolowej ADM.

Betway, Sportpesa, Nexigames i Snaitech wszczęły apelacje przeciwko regulatorowi po tym, jak nakazał im zawieszenie działalności z powodu wygaśnięcia licencji z końcem października.

Senat Włoch dwukrotnie odmawiał zajęcia się sprawą przedłużenia licencji na hazard online dla zakładów sportowych, kasyn i bingo do jesieni 2022 roku, ponieważ planuje zreformować warunki rynkowe. Decyzja ta pozostawiła 30 operatorów posiadających licencje w zawieszeniu, ponieważ ich dotychczasowe uprawnienia wygasły 30 października tego roku.

ADM wydał operatorom zawiadomienie nakazujące dostosowanie się do przepisów i wyłączanie usług hazardowych online i nie zapewnił, że operatorzy będą mogli ubiegać się o przedłużenie ich obecnych licencji przed zajęciem się tą sprawą przez Senat w 2022 r.

Po przeanalizowaniu złożonych odwołań, sąd nakazał ADM zapewnienie każdemu operatorowi natychmiastowego, minimum rocznego przedłużenia licencji do października 2021 r. W wyroku stwierdzono, że licencjobiorcom odmówiono prawa do żądania przedłużenia licencji niezależnie od rządowych planów reform. Sąd stwierdził również, że rząd musi zagwarantować, że wszystkie warunki koncesji na hazard online będą jasne przed kolejną ustawą budżetową, która ma zostać zatwierdzona przez parlament do końca grudnia.

We wrześniu przychody z gier online we Włoszech wzrosły o 25,4 procent rok do roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *