Zmiana rozporządzenia w zakresie gier hazardowych

Ministerstwo Finansów

Ministerstwo Finansów informuje o zmianie rozporządzenia dot. m.in. urządzeń losujących, urządzeń do gier i automatów do gier, zabezpieczenia informacji.

Minister Finansów, Inwestycji i Rozwoju podpisał rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie urządzeń losujących, urządzeń do gier i automatów do gier, zabezpieczenia informacji dotyczących urządzanej loterii oraz uzyskiwania, naliczania i wypłacania wygranych.

Zgodnie z przepisami ustawy o grach hazardowych, wyłącznie minister właściwy do spraw finansów publicznych, w formie decyzji, rozstrzyga czy gra na danym urządzeniu jest grą na automatach w rozumieniu ustawy o grach hazardowych.

Opinia jednostki badającej jest jedynie załącznikiem do wniosku o wydanie rozstrzygnięcia. W opinii tej musi znaleźć się informacja, że służy ona wyłącznie do wydania rozstrzygnięcia przez ministra właściwego do spraw finansów publicznych.

Opinia jednostki badającej dokumentuje przeprowadzenie badania technicznego urządzenia do gier, a jedynym celem sporządzenia takiej opinii jest konieczność jej załączenia do wniosku o wydanie rozstrzygnięcia o charakterze gier na automatach do gier.

Tym samym, opinia jednostki badającej nie stwierdza hazardowego lub niehazardowego charakteru danej gry i nie może być traktowana jako rozstrzygnięcie w tym zakresie.

Osobom nielegalnie urządzającym gry na automatach i posiadającym automaty do gier wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych grozi odpowiedzialność administracyjna określona w ustawie o grach hazardowych oraz odpowiedzialność karna skarbowa określona w ustawie Kodeks karny skarbowy.

Źródło: Ministerstwo Finansów

  1. spokojnie nasze sądy maja czas:)jak już wspomniałem bez zgody MF wszystko co stoi jest nie legalne.Ludzie myślą że są bezkarni tylko dlatego że nasze organa ścigania działają straszne mozolnie ale działają:) Myślę ze niedługo rusza ze zdwojona silą bo jest teraz renesans:) grajkowni namnożyło się jak grzybów po deszczu u nas w mieście jest chyba 10:) normalnie cyrk:)

 1. Po zawodach panowie w Polsce robi się najpierw zezwolenie a później wpuszcza automat na rynek wszyscy co robili i robią inaczej kończą z wyrokami a w najgorszym wypadku za kratami
  nikt jeszcze nie wygrał tej batalii i nie wygra nie łudźcie się operatorzy co nie są nigdzie na kwitach zarobią majątki i wyparowują słupy i właściciele lokali kończą w rynsztoku tak to działa niestety.Pozdrawiam

  1. Za kratkami? Z wyrokami? Na dzień dzisiejszy dopiero jednego właściciela lokalu ukarano. Nie dostał x 100 000 od sztuki, tylko coś chyba 30, czy 40 tys. Był artykuł nawet w wirtualnym wydaniu E-Playa. Swoją drogą jest pełno dziupli do grania i tam nie potrzebują żadnej futury, quizu, czy innego wynalazku. Zwykły sypak wystarczy.

 2. Lv, aleś ty człowieku naiwny… Zresztą jak większość tutaj. Ta opinia nic nie znaczy. Janowicz miał na Quizy od Franaszka, David miał od Franaszka, Goldeny też od Franaszka i co z tego? Kilka sądów oddało, kilka nie oddało, a quizów ni ma. Jeżeli chłop jest „poukładany” i to tylko zagrywka pod publiczkę, to jest teoretycznie możliwe, że minister wyda decyzję zmieniającą decyzję. Ale byłoby to tak grubymi nićmi szyte, że głowa boli. Na logikę, mają monopol i wpuszczą swojego niby człowieka, żeby im pod stołem nosił? Niby tak, niby wszystko jest możliwe, ale… Jeżeli chlop wygra jest królem jak przegra, zapomnicie w sekundzie, tyle. Szanse? Obstawiam około 3-5% faktycznie sytuacja jest kuriozalna, bo jednostka badająca mówi, że nie ma losowości, a minister, że mimo to można grać losowo. To dwa różne punkty widzenia, osobiście uważam, że minister kompletnie się myli. Plichta też handlował jakiś czas złotem i był pewien, że włos mu z głowy nie spadnie, ale polityka to brudna gra…

 3. zmiana rozporządzenia nic nie zmienia. jak ktoś ma opnię to ją ma.
  jak ktoś nie zdążył bo MF nie chce aby ktoś jeszcze miał to nie ma i nie będzie miał już nikt takiej opinii.
  tyle sie zmieniło.

  1. Minister Finansów dwukrotnie ostrzegał przed wstawianiem do lokali automatów typu Futura, cytat „Użytkowanie automatów do gier (takich jak np. FUTURA) poza kasynami gry i salonami gier na automatach, np. w lokalach gastronomicznych, może narażać przedsiębiorców na konsekwencje prawne”. Najpierw ostrzegali w marcu, teraz we wrześniu. Teraz wszedł ten przepis i myślicie że futura jest bezpieczna… powodzenia.

 4. Futura faktycznie nie ma problemu bo jako jedyne urządzenie ma AKTUALNĄ opinię o braku elementu losowości
  wydana przez JEDNOSTKĘ AKREDYTOWANĄ przez AKTUALNE MF.
  Problem mają wszyscy inni, którzy będą chcieli uzyskać w przyszłości taką opinię – nie uzyskaja bo MF zmienił w rozporządzeniu to, że jednostka nie napisze nic na temat tego czy jest czy nie ma elementu losowości takie urządzenie.
  Także, futura ma jako jedyny program taką opinię i nikt więcej nie będzie już miał. A jak wiadomo czasu nie da się cofnąć tak jak już wydanej opinii.

  Natomiast ciekawe jest to jak wobec takiego nowego rozporządzenia polskiego MF zachowają się globalne/międzynarodowe jednostki badające np GLI…
  Życie pokaże:)

 5. Futura jako Futura problemu nie ma, oni mają spółke za granicą prezes który wiedział na co się piszę co najwyżej dostanie to czy owo. Problem zaczyna się u barmanów, najemców i wszystkich tych którzy na Futurze grali. Zaraz ktoś powie że Futura broni swoich urządzeń. To powiem tak, wielka fortuna też tak mówiła i nawet długo to robiła. Ale jak grunt pod nogami zacznie się palić ( a już zaczął) to wszyscy zwijają zabawki i co najwyzej machają na dowidzenia.

  1. Proste, że tak. Mają już wydaną aktualną opinię.
   Zmiana rozporządzenia nie powoduje dezaktualizacji tej opinii.
   A to, że żaden program już takiej opinii nie dostanie to inna bajka.
   MF pozamiatał wszystko poza futurą.

 6. Jest teraz tak, że żadna jednostka już nie wyda żadnego badania dobrego dla jakiegokolwiek urządzenia.
  Z tego co się orientuję tylko futura ma opinię jednostki o braku losowości. Wszyscy , którzy zlecali badania po opinii wydanejdla futury
  już nie dostali żadnej opinii.
  No i MF pozamiatał bo już nikt nie dostanie zaświadczenia o braku losowości.
  Także to raczej mocny argument za futurą – bo nie będzie w PL żadnej niehazardowej alternatywy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *