Gowin chce z ustawy hazardowej wyłączyć towarzyską grę w pokera

Nowe propozycje wicepremiera.

Wczoraj informowaliśmy Was o pierwszym posiedzenie podkomisji finansów publicznych ds. nowelizacji ustawy hazardowej. Zainteresowane strony mogły przedstawić swoje wstępne uwagi do projektu. Z naszego punktu widzenia, najważniejsza kwestia dotyczy tego, w jaki sposób, zostanie uregulowany poker.

Kilka miesięcy temu, gdy dopiero trwały prace nad rządowym projektem, swój projekt przedstawiła partia Polska Razem, której szefem jest wicepremier Jarosław Gowin. Ich propozycje dotyczące pokera były korzystne, ale niestety, żadnych nie przeniesiono z projektu PR do projektu rządowego, który powstał w Ministerstwie Finansów.

Wczoraj w Sejmie, Jarosław Gowin po raz kolejny przedstawił propozycje zmian w rządowym projekcie. Dotyczą one także pokera, choć nieco różnią się od tego, co Polska Razem chciała wprowadzać kilka miesięcy temu.

Jarosław Gowin zaproponował, aby w projekcie zmienić m.in. zapisy odnośnie turniejów rozgrywanych poza kasynami. Jak informuje TVP Info, wicepremier proponuje, aby z ustawy hazardowej wyłączyć towarzyską grę w pokera. Michał Wypij, doradca wicepremiera powiedział: -Towarzyska gra w pokera odbywa się z reguły w zaciszu domowym i organizowana jest przez grupy znajomych a gra w pokera jest równie istotna, jak wspólne spędzenie czasu w towarzystwie, wymaga tego, aby Państwo pozostawiło tą sferę poza szczegółową regulacją-.

Więcej czytaj na: e-playpoker.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *