National Lottery przekaże wsparcie o wartości 600 milionów funtów

National Lottery

Środki zostaną przeznaczone na wsparcie grup artystycznych i klubów sportowych, a także organizacji wspierających osoby wrażliwe w Wielkiej Brytanii.

National Lottery zapowiedziała darowiznę w wysokości 600 milionów funtów na projekty dotknięte pandemią koronawirusa.

Oferowane wsparcie obejmuje grupy artystyczne i kluby sportowe, a także organizacje wspierające osoby wrażliwe w kraju oraz programy zwalczające samotność i izolację.

W ciągu najbliższych trzech miesięcy 300 milionów funtów zostanie przekazanych w całej Wielkiej Brytanii grupom wspierającym ludzi i społeczności.

Sport England ogłosiło, że 157 milionów funtów z krajowej loterii zostanie przeznaczone na pakiet reagowania do wsparcia sektora sportu i aktywności fizycznej.

National Lottery zawsze wspierała projekty, które pomagają ludziom i społecznościom w Wielkiej Brytanii prosperować, powiedział Dawn Austwick, przewodniczący rady nadzorczej National Lottery.

Oliver Dowden, Sekretarz Stanu ds. Cyfrowych, Kultury, Mediów i Sportu dodał: Od czasu rozpoczęcia loterii narodowej w 1994 r. jej oddani gracze zebrali ponad 40 miliardów funtów na dobre cele w całej Wielkiej Brytanii, co ma ogromny wpływ na życie ludzi i problemy, na których im zależy. W tych niepewnych czasach finansowanie loterii nabiera jeszcze większego znaczenia, ponieważ wspólnie podejmujemy wysiłki na szczeblu krajowym. Cieszę się więc, że loteria krajowa kieruje swoje wsparcie, aby pomóc najbardziej potrzebującym w tych sektorach.

Rząd przyrzekł również pakiet 750 milionów funtów na wsparcie organizacji charytatywnych w Wielkiej Brytanii, który został ogłoszony na początku tego miesiąca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *