Święto Bezpieczeństwa Wewnętrznego wielkim sukcesem

Blisko 1200 uczniów z podkarpackich szkół, studentów i mieszkańców Rzeszowa wzięło udział w VI Podkarpackim Młodzieżowym Święcie Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Wydarzenie po raz kolejny zorganizowała WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa przy współpracy blisko 30 różnych służb mundurowych i organizacji zajmujących się szeroko rozumianym bezpieczeństwem.

Atrakcją stoiska Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie był automat do gier hazardowych. WITD w Rzeszowie pokazało pojazdy służbowe, a Placówka Straży Granicznej w Rzeszowie-Jasionce specjalistyczny sprzęt typu Schengen Bus. Podczas Święta można było spróbować wojskowej żywności przygotowanej przez 34 Wojskowego Oddziału Gospodarczego. Tradycyjnie już w Podkarpackim Młodzieżowym Święcie Bezpieczeństwa Wewnętrznego uczestniczyła Straż Ochrony Kolei z Mobilnym Centrum Monitoringu.

Część służb uczestniczyła w wydarzeniu po raz pierwszy. Tak był w przypadku Agencji Wywiadu oraz Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Rybackiej w Rzeszowie, która zaprezentowała samochód, łódź oraz quada służbowego. W kampusie WSPiA można było także poczęstować się prawdziwą wojskową grochówką.

Źródło: supernowości.24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *