Brak notyfikacji przepisów ustawy hazardowej – podsumowanie

Gry hazardowe
Bartosz 21/10/2015

Ostatnia aktualizacja: 21 października 2015

W poniedziałek odbyła się konferencja naukowa pt. „O skutkach braku notyfikacji przepisów technicznych ustawy o grach hazardowych dla wymiaru sprawiedliwości Rzeczypospolitej Polskiej”. Jej organizatorem była Polska Akademia Nauk pod patronatem ministra sprawiedliwości.

Na miejscu obecny był rzecznik prasowy Stowarzyszenia Wolny Poker Paweł Purski. Na konferencji zabrakło ministra sprawiedliwości Borysa Budki, którego reprezentował jeden z pracowników MS. Tarkowski nie odniósł się do problemu braku notyfikacji i konsekwencji prawnych niedopełnienia tego obowiązku. Na konferencji (jako uczestnicy i paneliści) pojawili się prawnicy oraz sędziowie i radcy prawni. Głosu nie zabierali przedstawiciele branży. Zasadniczym celem wydarzenia było pozyskanie przez prawników dodatkowej wiedzy, która pomoże im w wydawaniu orzeczeń.

W trakcie wystąpień nie poruszono kwestii przyszłości regulacji hazardowych. Dyskusje dotyczyły tylko obecnego stanu rzeczy. Referenci przedstawiali swoje interpretacje dotyczące braku notyfikacji ustawy i możliwości procedowania przez sądy w obecnym stanie rzeczy. Za konkluzję debaty można uznać, że nie ma jasnej odpowiedzi, ani zgodności wśród prawników czy stosować nienotyfikowane przepisy techniczne ustawy o grach hazardowych, ani nawet zgody co do tego, czy rzeczywiście przepisy te (art. 6. i art. 14.) rzeczywiście są przepisami technicznymi.

Czytaj całość na: wolnypoker.org

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdegustowany

13:31
22/10/2015

Zdziwienie budzi przede wszystkim zdanie dotyczące podsumowania konferencji. Autora albo na niej nie było, albo nie dotrwał do końca, bo właśnie w podsumowaniu prof. Wróbel stwierdził jednoznacznie na pytanie z sali "co robić z tymi przepisami" że należy odmówić ich stosowania ponieważ art. 14 oraz art. 6 stanowią przepisy techniczne w rozumieniu dyrektywy, co oznacza, iż NALEŻY ODMÓWIĆ ICH STOSOWANIA i NIE WOLNO ANI KARAĆ Z ART. 107 KKS ANI TEŻ NAKŁADAĆ KAR Z ART. 89 UGH. Jeśli do autora tego artykułu nie trafiło to jednoznaczne zdanie budzi podziw odwagi publikacji. Tylko w jednym referacie przez 8 godzin pojawiła się wątpliwość co do charakteru przepisów, która przez pozostałych prelegentów została rozwiana. Gratulować rzetelności...

Fred

17:42
22/10/2015

Wydaje mi się, że portal coraz bardziej jest ukierunkowany. Więcej szkodzi branży zamiast pomagać. Coraz mniej rzetelności. Artykuł niezgodny ze stanem faktycznym, błędnie wyciągnięte wnioski. A właściciele lokali ,serwisanci i operatorzy czytają takie brednie, które sieją niepotrzebne zamieszanie... a może jest to zamierzone ? [a może zauważ, że artykuł pochodzi z innego portalu, do którego link jest na dole tekstu... Red.]
E-PLAY.PL