Playtech stoi w obliczu buntu akcjonariuszy

Playtech

Według doniesień akcjonariusze są niezadowoleni z powodu zawieszenia przez radę nadzorczą poszukiwań przewodniczącego rady.

Playtech stoi w obliczu buntu akcjonariuszy w związku z tym, jak poradził sobie z sukcesją po odejściu Alana Jacksona ze stanowiska przewodniczącego w zeszłym roku.

The Times poinformował, że akcjonariusze są niezadowoleni, że zarząd zawiesił poszukiwania kogoś, kto zastąpiłby Jacksona, zamiast tego zdecydował się na stałe mianować Claire Milne, pełniącej obowiązki przewodniczącego.

Grupa FTSE250 utrzymuje, że nadal zamierza powołać nowego przewodniczącego, ale została zmuszona do tymczasowego zawieszenia poszukiwań z powodu przerwania standardowych procedur zarządzania przez pandemię Covid-19.

Zauważyła, że Milne ma udokumentowane doświadczenie jako dyrektor w Playtech od 2016 r. Prowadziła wewnętrzny przegląd firmy dotyczący uchybień w zakresie zgodności byłej spółki zależnej Playtech, PT Entertainment Services, która została ukarana grzywną w wysokości 3,5 miliona funtów przez brytyjską Gambling Commission.

Amerykański inwestor Jason Ader, który posiada 5 procent udziałów Playtech za pośrednictwem nowojorskiego funduszu inwestycyjnego SpringOwl, wyraził frustrację akcjonariuszy.

Powiedział: Nie popieramy Claire Milne jako przyszłej przewodniczącej Playtech. Wierzymy, że są lepsi kandydaci, którzy poprowadzą tę firmę na rynki gier w USA i poprowadzą ją w różnych przedsięwzięciach w ciągu następnej dekady.

Alan Jackson spotkał się również z niechęcią akcjonariuszy podczas swojej kadencji jako przewodniczącego. Akcjonariusze narzekali na słabe wyniki Playtech i wynagrodzenie kadry kierowniczej. Cena akcji Playtech spadła o połowę od swojego wysokiego poziomu w 2017 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *