Serwisant podejrzany o okradanie automatów do gier

Automaty
Bartosz 05/02/2015

Ostatnia aktualizacja: 5 lutego 2015

Wczoraj ostrowieccy i kunowscy policjanci zatrzymali 3 mężczyzn w wieku od 22 do 28 lat podejrzewanych o dokonanie włamań do automatów do gier o niskich wygranych na terenie stacji benzynowej w Kunowie.

Mężczyznom postawiono zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do serii włamań doszło pomiędzy 18 – go grudnia ubiegłego roku a 11 stycznia br. Do Komendy Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim wpłynęło zgłoszenie o kradzieżach pieniędzy z automatów do gier o niskich wygranych, które stały w pomieszczeniu przy stacji benzynowej w Kunowie. Nieznani wtedy sprawcy włamywali się do dwóch automatów do gier i ukradli z nich pieniądze w łącznej kwocie około 7000 zł.

Sprawą zajęli się kunowscy policjanci wraz funkcjonariuszami z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich z ostrowieckiej komendy policji. Ich skrupulatna praca doprowadziła do ustalenia i zatrzymali wczoraj 3 mężczyzn podejrzewanych o dokonanie tych włamań. Włamywacze to mężczyźni w wieku 22, 23 i 28 lat. Wszyscy trzej to mieszkańcy powiatu lipskiego, czasowo zamieszkujący na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. W toku przeszukania mieszkania 28- latka policjanci zabezpieczyli min. kilkanaście kompletów kluczy służących do otwierania automatów do gier, pistolet gazowy, naboje i elementy elektroniczne do takich automatów.

Jak ustalono 28- latek jest serwisantem automatów do gier hazardowych w jednej z firm świadczącej tego rodzaju usługi. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci ustalają czy w przestępczy proceder nie były zaangażowane inne osoby. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Teraz zostaną przesłuchiwani przez prokuratora, który podejmie decyzję co ośrodka zapobiegawczego. Za swoje czyny grozi im teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: ostrowiecswietokrzyski.swietokrzyska.policja.gov.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL