Nielegalny salon gier trafiony w Pułtusku

Automaty
Adam Brzozowski 10/05/2024

Ostatnia aktualizacja: 10 maja 2024

Pułtuscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego (MUCS) w Warszawie zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych znajdujący się na terenie Pułtuska. Zabezpieczono 6 nielegalnych automatów do gier.

Wspólne działania mundurowych z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku i MUCS doprowadziły do ujawnienia punktu, w którym organizowane były nielegalne gry hazardowe.

W wyniku przeprowadzonych działań, w jednym z lokali na terenie Pułtuska, funkcjonariusze zabezpieczyli 6 działających automatów i gotówkę w kwocie ponad 3000 zł. Maszyny zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Jest to zagrożone karą w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Taką karę może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są tego typu maszyny. Dodatkowo za organizowanie gier hazardowych poza grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3.

źródło/zdjęcie: KPP w Pułtusku

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL