Szwecja zabrania kolejnym firmom prowadzenia nielegalnej działalności hazardowej

Prawo hazardowe Ze świata
Wiktor Czerwiński 08/11/2023

Ostatnia aktualizacja: 8 listopada 2023

Spelinspektionen, szwedzki regulator rynku gier hazardowych, zintensyfikował działania przeciwko nielegalnym operatorom hazardowym, publikując na swojej stronie internetowej listę decyzji regulacyjnych oraz strategię walki z nielegalną działalnością hazardową. Lista ta obejmuje 32 operatorów i dostawców, których działalność została zablokowana, w tym Winners Entertainment, Viking Technology, a ostatnio Perfect Storm.

Perfect Storm znalazł się na czarnej liście po tym, jak 2 listopada ujawniono, że prowadzi on swoją działalność pod marką 500 Casino (csgo500.com) bez wymaganej licencji. Problemem była dostępność strony w języku szwedzkim oraz specjalne warunki dla klientów mieszkających w Szwecji, co wskazywało na celowanie w szwedzki rynek bez odpowiednich uprawnień. W odpowiedzi na to Spelinspektionen zakazał działalności tej witryny w Szwecji.

Dla każdego z zablokowanych operatorów dostępny jest plik PDF z wyjaśnieniem przyczyn zakazu i podjętych działań. Lista zawiera również informacje o unieważnieniu decyzji zakazujących działalności hazardowej dla niektórych operatorów, takich jak Disrupt Entertainment i Gammix.

W dodatkowym poście na blogu Spelinspektionen opublikował dokument, który szczegółowo wyjaśnia, jakie aspekty działalności są badane przez Urząd. Do kluczowych kryteriów należą: dostępność informacji w języku szwedzkim, warunki uczestnictwa w grach podane w języku szwedzkim oraz dane kontaktowe skierowane specyficznie do mieszkańców Szwecji.

Publikacja tych informacji ma na celu uświadomienie operatorom, jak poważnie Spelinspektionen podchodzi do kwestii nielegalnego hazardu w kraju.

Niedawno Spelinspektionen wydał oficjalne ostrzeżenie i nałożył karę na internetowego operatora hazardowego Videoslots. Po przeprowadzeniu dochodzenia firma Videoslots została ukarana grzywną w wysokości 9 mln SEK (około 810 000 USD) za uchybienia w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL