Trybunał albo kompromitacja

Automaty
Bartosz 02/02/2015

Ostatnia aktualizacja: 2 lutego 2015

Spór jest znany i stary (ma już kilka lat). Chodzi o to, czy wynikający z ustawy zakaz urządzania poza kasynami gier na automatach jest skuteczny (wiążący), w tym czy sposób jego ustanowienia (bez uprzedniego zgłoszenia Komisji Europejskiej) nie narusza unijnych regulacji i naszej konstytucji.

 

Jeśli jest, nic się nie wydarzy – celnicy będą dalej walczyć z jednorękimi bandytami, ich właścicielami i tymi, którzy udostępniają urządzenia; być może niesieni zwycięstwem będą to robić ze zdwojoną energią. Jeśli nie jest – rozpocznie się kolejna batalia, i to o ogromną stawkę. Branża hazardowa upomni się o swoje, czyli zażąda miliardowych odszkodowań. To więcej niż pewne. Szanse na to, że wygra, będą wówczas ogromne. Zapłaci budżet, czyli my wszyscy.

Ale to niejedyne ryzyko, jakie podjął fiskus – oczywiście zobligowany do tego przepisami (jak na razie są przecież w obrocie prawnym), których z niejasnych przyczyn zapomniał lub nie chciał notyfikować. Celnicy bowiem nie tylko aresztują, jak zwykli mawiać urzędnicy, jednorękich bandytów, ale też „aresztują” tych, którzy np. ustawiają i oferują automaty w niedozwolonych miejscach. Ci, którzy łamią prawo, sami są sobie winni i zasługują na karę.

Jednak problem polega na tym, że nie wiadomo, czy rzeczywiście łamią prawo(…)

Czytaj całość na: podatki.gazetaprawna.pl

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trol

10:50
03/02/2015

Nie mogę pojąć tych głupot wypisywanych w gazetach jeśli TK orzecze inaczej niż TE i SN to będzie oznaczać że TK jest na usługach rządu a my jesteśmy pachołkami. Druga głupota to pisanie że ktoś został skazany ze 107 Ustawy Hazardowej. Panowie dziennikarze przeczytajcie wyrok SN. Trochę profesjonalizmu!

bri444

12:10
03/02/2015

niestety został skazany na 8 miesięcy bezwzględnego więzienia przez SO Suwałki

XVZ

15:07
03/02/2015

czy TK jest na usługach rządu czy nie to i tak orzeknie na niekorzyść NASZĄ
E-PLAY.PL