Clarion Gaming ogłasza największe jak dotąd ICE

Clarion Gaming, organizatorzy targów ICE London (5-7 lutego, ExCeL London, UK), potwierdzili, że edycja 2019 będzie największa na rynku, z powierzchnią netto rosnącą od 2018 r 43 500 mkw. do 45 500 mkw. w przyszłym roku co stanowi wzrost nieco poniżej 5%.

Ogłaszając tek kolejny wzrost, Kate Chambers, dyrektor zarządzający Clarion Gaming, powiedziała:

„Należy podkreślić, że nie jest to jednorazowy wzrost popytu na przestrzeń wystawową, ale część trendu, który sięga wstecz do 2012 roku, kiedy to powierzchnie targowe obejmowały 22 500 mkw. Od tego czasu ICE London rośnie z roku na rok i jest teraz ponad dwukrotnie większy niż jego wielkość w 2012 r., co jest niezwykłym wyczynem, gdy weźmie się pod uwagę poziom fuzji i przejęć, jaki miał miejsce w branży w tym okresie”.

Podczas gdy wzrost w sezonie 2017/18 był spowodowany zapotrzebowaniem ze strony dostawców usług płatniczych, wzrost w 2019 r. był częściowo napędzany przez zakłady bukmacherskie i firmy iGaming po uchyleniu przez Sąd Najwyższy ustawy o zawodowej i amatorskiej ochronie sportu (PASPA).

Jako organizatorzy wystaw i targów nie możemy wpływać na zmiany legislacji w rożnych krajach, ale jako profesjonalni animatorzy wydarzeń zainteresowani jesteśmy rozwojem branży gier. Naszym głównym zadaniem jest szybkie reagowanie na zmiany zachodzące na rynku – technologicznym lub legislacyjnym – oraz zapewnienie najlepszego możliwego środowiska, w którym firmy mogą prowadzić działalność.

Jako najbardziej międzynarodowe wydarzenie sportowe w kalendarzu, wystawcy wiedzą, że mogą wykorzystywać ICE London jako metodę wprowadzania do dowolnych jurysdykcji na świecie swoich gier. W 2018 r. ICE London przyciągnęło 33 536 gości ze 153 krajów i jasne jest, że żadne inne wydarzenie związane z grami i hazardem nie jest w stanie zapewnić tak dużej liczby międzynarodowych szans biznesowych.

Podczas gdy rozwój ICE London jest pozytywną wiadomością dla wszystkich interesariuszy marki, Kate Chambers pragnie podkreślić znaczenie przestrzegania strategii zarządzania. Wyjaśniła to w następujący sposób:

„Przeprowadzka do ExCeL London dała nam możliwość przedstawienia wystawcom opcji stoisk, które po prostu nie były możliwe w starej lokalizacji targów na Earls Court. Jednakże bardzo uważamy, aby nie stosować agresywnej strategii wzrostu. Zamiast tego ciężko pracowaliśmy, aby połączyć wzrost rynku wystawowego przy rosnącej liczbie odwiedzających. Z przyjemnością stwierdzam, że w 2018 roku udało nam się zwiększyć średnią liczbę odwiedzających na stoisko o 17%, a średnia liczba na metr kwadratowy o 12%. ”

Internacjonalizm ICE London został podkreślony przez niezależnie kontrolowane dane gości, które potwierdziły, że największym reprezentowanym krajem w ICE London 2018 były: Malta (1910 osób), a następnie Niemcy (1445), Stany Zjednoczone (1 253), Austria (1170) i ​​Hiszpania (1,097).
Grupę 10 największych narodów uzupełniły Szwecja (914), Włochy (910), Holandia (658), Bułgaria (629) i Izrael (572).
Wszystkie kraje z pierwszej dziesiątki ICE w Londynie w 2018 r. odnotowały wzrost frekwencji z roku na rok, z Austrią (+ 228%), Bułgarią (+ 106%), Szwecją (+ 51%) i Stanami Zjednoczonymi (+ 35%) największe wzrosty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *