Pierwsza fala aplikacji z hazardem trafia do sklepu Google Play

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (2 głosów, średnia: 4,00 z 5)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

Operatorzy gier online wyczuli „ogromną szansę”, i ich lobby doprowadziło do tego aby popchnąć Androida w kierunku instalacji w sklepie Google Play rodzimych aplikacji.

Pierwsza fala aplikacji związanych z hazardem pojawiła się w Wielkiej Brytanii, Irlandii i francuskich Sklepach Google Play, w tym na produktach Sky Betting & Gaming, 888, Ladbrokes i Kindred.

W środę 2 sierpnia Google oficjalnie zrezygnowało z zakazu aplikacji związanych z hazardem w sklepie, cała branża online rozumie, że większość dużych operatorów zatwierdzi swoje mobilne aplikacje i udostępni je w Google Play dla graczy.

To niebywała szansa dotarcia do kolejnych niezbadanych dotychczas obszarów, wymuszona przez postęp technologiczny i działania wielu krajów, zakazujących gry bez wymaganych narodowych koncesji.

Obecnie szacuje się, że więcej niż 70 % rynku gier online jest obsługiwana przez klientów posiadających urządzenia z Androidem.

Decyzja Google daje szansę dotarcia do tych graczy, których przepisy krajowe odcięły od możliwości typowania lub gry na slotach w swoich ulubionych kasynach i u bukmacherów.

Należy niedługo się spodziewać, że w polskim oddziale sklepu Google Play pojawią się aplikacje z polskojęzycznym menu wielu dostawców gier online, omijając przez to przepisy blokujące dostęp poprzez zablokowanie po wpisaniu do Rejestru Domen Zakazanych.


Otagowano jako

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *