Wygrane na automatach będą zwolnione z PIT

automaty do gier

Wszystkie wygrane na automatach i grach w karty będą zwolnione z podatku PIT, a ulga podatkowa dla twórców zostanie rozszerzona o kolejne zawody – to proponowane przez rząd zmiany w ustawach o podatkach dochodowych, których pierwsze czytanie odbyło się w czwartek w Sejmie.

Chodzi o projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT), ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (CIT) oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

Jak wyjaśniał w czwartek posłom wiceminister finansów Paweł Gruza, to „punktowe zmiany”, które poprawiają lub doprecyzowują kompleksową zmianę ustaw o podatkach dochodowych z października 2017 roku.

Hazard zwolniony z podatku

Projekt, odmiennie niż w przepisach uchwalonych październikową nowelą, a obowiązujących od 1 stycznia 2018 r., zakłada, że w jednolity sposób traktowani będą uczestnicy legalnych gier hazardowych. Niezależnie od tego, czy gry urządzane są przez operatorów kasyn czy Totalizator Sportowy.

W myśl proponowanych przepisów wygrane w grach na automatach, grach w karty i grach w kości – bez względu na to, który z legalnie działających podmiotów je organizuje – będą zwolnione z podatku PIT.

W uzasadnieniu zaznaczono, że w pozostałym zakresie zasady opodatkowania wygranych (w grach liczbowych, loteriach pieniężnych, zakładach wzajemnych, itd.) pozostaną niezmienione w stosunku do przepisów dotychczas obowiązujących. W myśl nowelizacji z 27 października 2017 r. wygrane w grach hazardowych podlegają l0 proc. opodatkowaniu podatkiem PIT od wygranej, jeżeli ich jednorazowa wartość wygranej przekracza 2280 zł.

Źródło: PAP

3 komentarze(y) w “Wygrane na automatach będą zwolnione z PIT

  1. Wygrane na ruletce, automatach zawsze były zwolnione z podatku. Dobra Zmiana cofnęła te zwolnienia od 1 stycznia, wprowadzając chaos do kasyn. Jeszcze przed wejściem ustawy zaczęli się z tego wycofywać pisząc nawet o terminach 1 lutego – 1 marca. Mamy połowę kwietnia i pierwsze czytanie w sejmie. No cóż, z..bać łatwo, trudniej naprawić…

  2. Czekaj, czekaj. Czyli jak beda za jednym spinem wygrywac 2500 to znaczy ze beda musieli od razu 250 chowac w tylna kieszen od spodni na podatek i wyciagac pit z drugiej kieszeni?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *