Beda pozwy przeciwko Niemcom?

Gry hazardowe
Marek 19/03/2013

Ostatnia aktualizacja: 19 marca 2013

Nawet 80 pozwów przeciwko państwu niemieckiemu mogą złożyć firmy hazardowe. Tak powiedział szef firmy Bwin.party. A wszystko dotyczy nowego prawa.

Niemcy wprowadziły u siebie Federalny Traktat o Zakładach. Przewiduje on delegalizację pokera online, ale pozostawia jako legalne zakłady sportowe. Jednak politycy zdecydowali, że na terenie całego kraju przyznają tylko 20 licencji. Norbert Teufelberger, prezes Bwin.party powiedział, że przewiduje, iż jego firma otrzyma taką licencję i może to nastąpić w maju. Jak dodał, fakt, że będzie tylko 20 miejsc, ,,oznacza, że 80 firm odejdzie z niczym, bowiem złożono 100 aplikacji. A więc potencjalnie może pojawić się 80 pozwów złożonych przeciwko systemowi E15, przez tych, którzy nie dostali licencji”.

Teufelberger wierzy, że do czasu uruchomienia zakładów na terenie Niemiec zostanie zniesiony zapis dotyczący wysokości zakładów. W myśl nowych przepisów, klienci będą mogli wydać maksymalnie 100 euro miesięcznie na zakłady. Wyraził on również nadzieję, że władze landów oraz te federalne zmienią swoje nastawienie do pokera online oraz kasyn.

Komisja Europejska już kilka razy wypowiadała się negatywnie na temat niemieckiego Traktatu, jednak na razie nie podjęła działań wobec tej kwestii.

www.wolnypoker.org

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL