Coraz gorzej w kasynach w Makau

Kasyna
Bartosz 01/04/2015

Ostatnia aktualizacja: 1 kwietnia 2015

Przychody kasyn gier hazardowych w Makau tkwią się w silnym trendzie spadkowym. W marcu 2015 r. zniżkowały o 39 proc. co jest drugim najgorszym wynikiem w ich historii, informuje Bloomberg.

Decydujący wpływ na tak zły wynik ma zachowanie wartościowych, bogatych klientów z Chin, którzy w obawie przed zaostrzoną polityka antykorupcyjną ograniczyli wizyty w tych domach rozrywki.

Przychody brutto w największym hubie hazardu na świecie spadły do 21,5 mld MOP (2,7 mld USD), notując dziesiątą z kolei miesięczną zniżkę, wynika z danych opublikowanych przez Gaming Inspection and Coordination Bureau. Odczyt okazał się nieznacznie lepszy od projekcji analityków. Mediana ich prognoz zakładała bowiem spadek rzędu 40 proc.

Kasyna w Makau stoją w obliczu najniższych od 2011 r. przychodów co w dużej mierze determinowane jest spowolnieniem chińskiej gospodarki oraz zaostrzanej od trzech lat polityki antykorupcyjnej. Znajduje ona odzwierciedlenie w spadku sprzedaży dóbr luksusowych i spadku popytu na tego typu rozrywki. Trzy grosze dorzuca też wprowadzony w kasynach zakaz palenia i surowsze przepisy wizowe.

Czytaj całość na: pb.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL