KE krytycznie o niemieckiej ustawie

Gry hazardowe
Marek 11/12/2012

Ostatnia aktualizacja: 11 grudnia 2012

W swoim komunikacie, Komisja Europejska krytycznie wypowiada się na temat zastąpienia obecnej ustawy w tym niemieckim landzie ogólnokrajową ustawą German State Treaty on gambling (GST). Według zamierzeń polityków, liberalne przepisy zostałyby zastąpione bardzo restrykcyjnymi. GST przyjęło już 15 pozostałych landów, Szlezwik-Holsztyn jest ostatnim, który miałby tego dokonać


Z takiej opinii cieszy się organizacja European Gaming and Betting Association. W oświadczeniu możemy przeczytać, że ,,Operatorzy online z radością przywitali szczegółową opinię Komisji Europejskiej na temat projektu ustawy o zmianie ustawy hazardowej w kraju związkowym Szlezwik-Holsztyn, który dąży do zastąpienia istniejącego ustawodawstwa kontrowersyjnym traktatem GST”.

Zdaniem przedstawicieli EGBA, opinia potwierdza tylko, że istnieją realne obawy, co do nowego prawa. Przejrzysty model licencjonowania próbuje zastąpić się restrykcyjnym i nieprzejrzystym, który w dodatku może być niezgodny i niespójny z prawem unijnym. Zgodnie z dyrektywą 98/34/EC, Szlezwik-Holsztyn nie może przyjąć projektu ustawy przed marcem 2013. Malta podważa tą ustawę i składa skargę do KE, twierdząc, że nakłada ona nieuzasadnione bariery handlowe pomiędzy Niemcami a innymi państwami członkowskimi Unii Europejskiej.

czytaj dalej na WolnyPoker.org

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL