Kindred Group żegna się z Niemcami… na razie

Grupa Kindred postanowiła wycofać swoją flagową markę Unibet z Niemiec, powołując się na niezrównoważone warunki rynkowe. Uzyskano potwierdzenie zamiaru anulowania przez grupę trwających wniosków licencyjnych i zaprzestania wszelkiej działalności w Niemczech z dniem 1 lipca.

Wyjaśniając tę ​​decyzję, Kindred obwinił kłopotliwy proces licencjonowania i zbyt restrykcyjne środowisko regulacyjne, chociaż przyznał, że może się to zmienić.

„Nasz długoterminowy kierunek strategiczny wyznacza rynki regulowane lokalnie jako główny motor naszego rozwoju, jednak procedury składania wniosków licencyjnych, warunki licencji i otoczenie regulacyjne muszą być przejrzyste, zrównoważone i opłacalne finansowo, aby rynek był konkurencyjny” – powiedział Kindred.

„Obecne procedury składania wniosków oraz warunki i ograniczenia w poszczególnych ofertach produktowych powodują, że ogólne warunki nie są trwałe i konkurencyjne w stosunku do oferty nielicencjonowanej. Dlatego nie widzimy obecnie podstaw do długoterminowej wartości dla akcjonariuszy i oświadczenia klientów. Zdajemy sobie jednak sprawę, że ta pozycja może się zmienić w przyszłości”.

Kindred od ponad dwóch lat jest uwikłany w proces licencjonowania Unibet, ale powiedział, że w tym czasie przesunął swoje strategiczne priorytety gdzie indziej.

„W wyniku długiego procesu składania wniosków o licencję na zakłady sportowe w Niemczech, który trwa od ponad dwóch lat, skupiliśmy się bardziej na strategicznych projektach w innych krajach” – dodał Kindred. Poświęcamy całą uwagę rozwojowi naszego rynku północnoamerykańskiego, osiąganiu większej kontroli nad produktem dzięki platformie Kindred Sportsbook Platform i przejęciu Relax Gaming, poszerzaniu naszej wizji jednej platformy i osiąganiu „Podróży w kierunku zera”.

Kindred nazwał finansowe skutki jej odejścia „nieistotnymi” ze względu na ograniczoną działalność firmy w Niemczech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.