MGA mianuje Carla Brincata nowym CEO

Carl Brincat

Malta Gaming Authority (MGA) wyznaczyła dr Carla Brincata, wcześniej głównego prawnika organizacji, na nowego dyrektora naczelnego ze skutkiem natychmiastowym, wypełniając pustkę pozostawioną po ustąpieniu Heathcliff Farrugia w zeszłym roku.

MGA stwierdziła, że Brincat został wybrany w wyniku wysoce konkurencyjnego procesu selekcji po ogłoszeniu publicznego zaproszenia do składania wniosków w dniu 17 grudnia.

To zaszczyt być wybranym do kierowania organizacją w tak krytycznym momencie zarówno dla MGA, jak i dla całej branży”- powiedział Brincat – Jestem dumny z dotychczasowej pracy Urzędu w zakresie podnoszenia standardów regulacyjnych i zaangażowania w zapewnienie, że będziemy podążać tą drogą. Jednak ważne jest, abyśmy pielęgnowali silniejsze partnerstwa z innymi organami regulacyjnymi i interesariuszami oraz z samą branżą, aby osiągnąć otoczenie regulacyjne, które realizuje cele umowy MGA określone w prawie w najbardziej efektywny, przejrzysty i proporcjonalny sposób.

Brincat dołączył do MGA w 2014 r. jako radca prawny i pełnił różne funkcje prawne, zanim w 2019 r. został dyrektorem ds. prawnych i egzekucyjnych. Przed dołączeniem do MGA pracował w kancelarii Emmanuel Mallia & Associates.

Brincat jest członkiem zarządu Financial Intelligence Analysis Unit, a także członkiem International Association of Gambling Regulators (IAGR).

Heathcliff Farrugia ogłosił, że ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego w październiku 2020 r., po mianowaniu go w kwietniu 2018 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *