Mińsk – białoruskie Las Vegas

Kasyna
Bartosz 13/04/2015

Ostatnia aktualizacja: 13 kwietnia 2015

To jeden z paradoksów Białorusi. Ostatnia dyktatura Europy, już od kilku lat próbuje zająć pozycję lidera w branży gier hazardowych na wschodzie kontynentu.

Czy hazard stał się główną atrakcją Białorusi słynącej przede wszystkim z dziedzictwa marksistowskiego? Na to wygląda, ale gdy interes trzyma w garści państwo, społeczeństwo białoruskie specjalnych korzyści z tego biznesu nie odczuwa – pisze inosmi.ru.

Czyste, wymiecione ulice w centrum Mińska i to co najbardziej rzuca się w oczy, to dziesiątki jaskrawych reklam kasyn: „Shangri-La”, „Victoria”, „Biała Wieża”… Wieczorami przyciągają setki bogatych turystów, hazardzistów z Rosji i krajów sąsiednich. „Nie trzeba jechać do Monte Carlo” zachęca strona internetowa „Białej Wieży”.

„Jesteście na Białorusi już dziesięć dni i jeszcze nie odwiedziliście naszego kasyna?” – wykrzykuje niespodziewanie Wiaczesław – „chyba nie przyjechaliście tu dla pomnika Lenina?” żartuje miłośnik nocnego życia i łatwych pieniędzy. Okazuje się, że hazard stał się główną atrakcją kraju słynącego przede wszystkim z dziedzictwa marksistowskiego.

Czytaj całość na: kresy24.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL