Rekordowa wygrana w loterii. Zwycięzca zgarnął 195 mln funtów

Największa wygrana w historii loterii i największa w historii Wielkiej Brytanii. Szczęśliwiec z Wysp dzięki poprawnemu wytypowaniu siedmiu liczb w loterii EuroMillions otrzyma ponad 195 mln funtów (ponad miliard złotych po dzisiejszym kursie).

Zwycięskie liczby z wtorkowego losowania to 6, 23, 27, 40, 41 oraz dwie liczby z puli dodatkowej: 02 i 12. Tylko na jednym kuponie wystąpiła taka kombinacja. Na jego właściciela czeka dokładnie 195 707 000 funtów. To najwyższa wygrana w historii loterii.

„Zwycięzca stał się największym wygranym Narodowej Loterii w historii, czwartym graczem Euromillions z Wielkiej Brytanii, który w tym roku wygrał ponad 100 mln funtów i piętnastym Brytyjczykiem w historii, który wygrał 100 mln funtów”

– przekazał, cytowany przez „The Guardian” Andy Carter z firmy Camelot, która organizuje Narodową Loterię na Wyspach.

„Gracze są proszeni o dokładne sprawdzenie swoich kuponów i danie nam znać, jeśli myślą, że wygrali” – dodał Carter.

Poprzedni rekord padł w maju tego roku. Zwycięski kupon również kupiono w Wielkiej Brytanii a zwycięzca otrzymał 184 mln funtów. Miliony dla zwycięzców EuroMillions to międzynarodowa gra liczbowa założona przez organizatorów loterii z Hiszpanii, Francji i Wielkiej Brytanii w 2004 r. Loteria prowadzona jest również w Austrii, Belgii, Irlandii, Luksemburgu, Portugalii i Szwajcarii, z kolei gracze z innych krajów mogą wziąć w niej udział przez internet.

Celem gracza jest poprawne wytypowanie pięciu liczb z puli od 1 do 50 oraz dwóch dodatkowych z przedziału 1-12. Pięć osób, które poprawnie wytypowały pięć liczb i jedną dodatkową we wtorkowym losowaniu, otrzymają po 3,8 mln funtów. Z kolei wybranie pięciu poprawnych liczb i brak żadnej dodatkowej oznacza wygrane w wysokości ok. 25 tys. funtów. Konsekwencja sankcji. Wielka Brytania zatrzymała rosyjski jacht wart 50 milionów dolarów

Źródło: Interia, AFP

O Autorze

1 odpowiedź do “Rekordowa wygrana w loterii. Zwycięzca zgarnął 195 mln funtów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.